İYİ Parti’nin Antalya’daki koltukları boş kaldı İYİ Parti’nin Antalya’daki koltukları boş kaldı

Antalya’da yerel seçimler yaklaştıkça gerilim de artıyor. Son tartışma ise Muhittin Böcek’in billboard, megalight gibi kent mobilyalarında kullandığı slogandan çıktı. Üzerinde ‘Antalya Cumhuriyet’e sahip çık’ yazılı reklamlar Cumhur İttifakı adayı Hakan Tütüncü’yü çileden çıkardı.

Antalyada Hakan Tutuncu Kazaniyor 87Yj

TÜTÜNCÜ’DEN SERT AÇIKLAMA

Bu slogan üzerine açıklama yapan Tütüncü, “Şahsımla ilgili, cumhuriyetçiliğim ile ilgili Atatürkçülüğüm demokratlığım ile ilgili en ufak bir kaygının olmadığı bir ortamda acaba bu billboardların hangi amaca hizmet ettiği, hangi akılla yapıldığını anlamak mümkün değil. Karanlıktan korkan yüksek sesle şarkı söylermiş. Hem bunlar şimdi yüksek sesle şarkı söylüyorlar, hem de ideolojik bir zemine bu kampanyayı yaymak suretiyle oralarda oy devşirebileceklerini zannediyorlar. Ama siyasette benim de iyi kötü bir tecrübem vardır. Ben bugüne kadar hiçbir neticesini görmedim. Görevde olan bir belediye Başkanı eserleri ile konuşur, projeleri ile konuşur. İşi böyle bir ideolojik zemine taşımak inanılmaz” dedi.

298108

AĞZA ALINMAYACAK HAKARETLER

Başkan Böcek’i kasteden Tütüncü kendisine ağza alınmayacak hakaretler edildiğini ileri sürerek sözlerini şöyle sürürdü:

“İktidarda bile olmayan bir belediye başkan adayına ağza alınamayacak hakaretler içeren cümleleri söylüyorsa belediye başkanı son haftasından benim tecrübelerime göre mevcut belediye başkanı seçimi kaybediyor demektir. Kendi yaptırdıkları anketlerde bile bizim trendlerimiz onların çok önünde çıktığı için derin bir moral bozukluğu içindeler. Bu derin moral bozukluğu için de saçmalamaya başladıkları bir dönemi yaşıyoruz. Onları kendi yanılgılarıyla baş başa bırakıp biz işimize bakalım.”

Muhabir: NİHAT TOKLU