Hatayspor son dönemlerdeki performansı ile sezona oldukça geriden başladı. Son dört maçta mağlubiyet alması üzerine Küme düşme tehlikesi altında olan Hatayspor’da yeni bir gelişme yaşandı. İstifasını sunan Volkan Demirel’in istifası kabul edildi.

Volkan Demirel Istifa Mi Ediyor-1

VOLKAN DEMİREL İSTİFA MI ETTİ?

Son dönemlerde Hatayspor’un kötü gidişatı ve küme düşme tehlikesi nedeniyle gözler Volkan Demirel’e çevrildi.

Geçtiğimiz dönemde yapılan Antalyaspor-Hatayspor karşılaşmasının kaybedilmesi üzerine tribünlerden ‘Volkan Demirel istifa’ sesleri yükselmişti. Bu olayın ardından Demirel şu açıklamayı yaptı: “Belki istifa eder misin, etmez misin, tribünler bağırıyor, haklılar, saygı duyuyorum. Yazıyorlar, haklılar saygı duyuyorum. Ama dediğim gibi bundan sonra, benden sonra buraya 4 maçlık birisi de gelse, belki istifa etmek istedim, etmem de gerekiyordu ama olmadı. Neden olmadığını da yeri gelince konuşuruz. Ama 4 hafta boyunca şimdi ben buradayken takımı bırakmak, tabii ki 'git derlerse' yine giderim hiç başımın üstünde yerleri var.

Volkan 1100X650

Hiç öyle bir derdim de yok ama 4 hafta boyunca burada nasıl bir sene bütün mücadeleleri biz verdiysek, bu ekiple çalışanlarla, futbolcularla nasıl bir mücadeleyi verdiysek, bundan sonra da 4 maç vereceğiz. Ondan sonra da oluyorsa olacak, olmuyorsa olmayacak. Oluyorsa da yine dimdik duracağım buraya çıkıp olmuyorsa da yine buraya dimdik çıkacağım. Çünkü bu çocuklar her şarta ve koşula rağmen mücadele ediyorlar. O yüzden saygıyla hak ediyorlar."

volkan demirel-1

Antalyasporlu İrem ve Lidya’dan Uluslararası Başarılar Antalyasporlu İrem ve Lidya’dan Uluslararası Başarılar

Hatayspor’un son dört karşılaşmayı kaybetmesi üzerine Volkan Demirel istifasını yönetime sundu. İstifanın yönetim tarafından kabul edilmesi üzerine yeni Hatayspor Teknik Direktörü’nün kim olacağı merakla beklenmeye başladı.

HATAY SPOR YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ KİM OLDU?

Hatayspor’da sürpriz bir şekilde istifa eden Volkan Demirel’in yerine yeni Teknik Direktör Özhan Pulat oldu.

1682632.Jpg

Özhan Pulat, Adanaspor ve Kastamonu’da Teknik Direktörlük yaptı. Bunun yanı sıra 39 yaşındaki Pulat birçok takımda yardımcı antrenör olarak çalıştı.

HATAYSPOR’UN SON DURUMU NE?

Hatayspor son dönemlerinde yaptığı maçlarla adını sıralamada geriye çekti. Son dört maçtan mağlubiyetle ayrılan Hatayspor taraftarlarını üzdü. 34.’üncü hafta sonunda toplan 22 puana ulaşan Hatayspor 18.’inci sırada yer alıyor.

hatayspor

Hatayspor’un küme düşme tehlikesi altında olması sebebiyle Teknik Direktör Volkan Demirel bu gidişe dayanamayarak istifasını sundu.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA