Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel’den maç sonu değerlendirmede ilginç açıklamalar geldi. Trendyol Süper Ligin 30. haftasında Samsunspor ile karşı karşıya gelen Hatayspor 3-0 galibiyetle sahadan ayrılırken, maç sonunda Teknik Direktör Volkan Demirel, takımın bu sezonki performansının gelecek sezonlara ışık tuttuğunu belirtti.

“PUAN KAZANMAK İSTİYORUZ”

Hatayspor ‘un ligdeki konumunu güçlendirmeyi amaçladıklarını ifade eden Demirel, "Samsunspor iyi takım olduğunu, mücadele etmeyi çok koştuğunu biliyorduk. Belki oyun olarak evet memnun olmayabiliriz ama biz şu dönemde puan kazanmak istiyoruz. Çünkü kırmızı bölgeden uzaklaşıp, yukarılara tırmanmak istiyoruz. Çünkü bu takım, bu oyuncular, bu mücadele bunu hak ediyor. İnşallah da sezon sonuna kadar bu mücadeleyi verip, Hatayspor hak ettiği yerde bitirtmeye çalışacağız” dedi.

Bedensel engelli haltercilerin hedefi Avrupa Şampiyonası Bedensel engelli haltercilerin hedefi Avrupa Şampiyonası

Volkan Aa

“2-3 YILLIK GELECEĞİ GARANTİ ALTINDA”

Gelecek sezonlarla ilgili soruları da yanıtlayan tecrübeli teknik adam, Hatayspor ‘un 2-3 yıllık geleceğinin garanti altına alındığını belirtti. Demirel, “Yani şuna inanıyoruz, bu sene yaptığımız kadroyla, kullandığımız maliyetlerle biz Hatayspor ‘un en az 2-3 yılını garanti altına aldık. İnşallah bundan sonra da bu oyuncuların planlamasıyla alakalı doğru planlar, doğru projeler yapılırsa, Hatayspor gelecek sezon ve ondan sonraki 2-3 sezon elindeki oyuncularla çok rahat edecektir diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

İLERLEYEN SÜREÇTE NETLEŞECEK

Volkan Demirel'in gelecek vizyonu ve takım dinamikleri üzerine yorumları, her iki takımın da ligdeki yolculuğuna dair önemli ipuçları sunuyor. Hatayspor’ un gelecek sezonları için yapılan planlama ve Samsunspor ‘un ligin geri kalanında nasıl bir performans sergileyeceği, Süper Lig'in ilerleyen haftalarında daha da netleşecek.

Muhabir: Stajyer Muhabir Abdulrezzak Kılıç