Bu yıl 17. düzenlenen Yalıntaş Güreşleri devam ediyor. Yalıntaş Mahallesi Güreş Alanı’ndaki güreşlerde Ünal Karaman’ı yenen Orhan Okulu ile Serkan Serttürk’ü mağlup eden Yalçın Üncül finale kaldı.

GÜREŞE KATILAN BAŞPEHLİVANLAR

Orhan Okulu, Recep Çakır, Enes Doğan, Ünal Karaman, Ali Yanatma, Serkan Serttürk, Yalçın Üncül, Özkan Yılmaz, Yunus Emre Yaman, Hasan Cengiz, Semih Turgut, Ali Rıza Kaya, Güngör Ekin, Mecit Yıldırım, Fatih Koyuncu, Ramazan Bircan.

EŞLEŞMELER

Orhan Okulu -Recep Çakır

Enes Doğan- Ünal Karaman

Ali Yanatma – Serkan Serttürk

Yalçın Üncül -Özkan Yılmaz

Yunus Emre Yaman– Mecit Yıldırım

Hasan Cengiz- Semih Turgut

Fatih Koyuncu- Ramazan Bircan

Ali Rıza Kaya– Güngör Ekin

ÇEYREK FİNALE KALAN BAŞPEHLİVANLAR

Ünal Karaman, Orhan Okulu, Serkan Serttürk, Yalçın Üncül, Yunus Emre Yaman, Semih Turgut, Ramazan Bircan, Ali Rıza Kaya.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/09/BIGALI-MEHMET-CAVUS-YAGLI-PEHLIVAN-GURESLERINDE-BASPEHLIVANLAR-GURESECEK-2-1.webp YALINTAŞ GÜREŞLERİNDE FİNALİSTLER BELLİ OLDU 1

ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ

Orhan Okulu – Ramazan Bircan

Ali Rıza Kaya – Yalçın Üncül

Ünal Karaman – Yunus Emre Yaman

Semih Turgut – Serkan Serttürk

ÇEYREK FİNAL GÜREŞLERİ

Yalçın Üncül Ali Rıza Kaya’yı çok kısa sürede yenerken, Orhan Okulu’da Ramazan Bircan’ı çok yorulmadan yendi. Uzun süren güreşte Ünal Karaman Yunus Emre Yaman’ı mağlup ederken, Serkan Serttürk ise puanlamada Semih Turgut’u mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı.

YARI FİNALE KALAN GÜREŞÇİLER

Yalçın Üncül

Orhan Okulu

Ünal Karaman

Serkan Serttürk

YARI FİNAL GÜREŞLERİ

Yarı Finalde Yalçın Üncül Serkan Serttürk’ü mağlup etti. Orhan Okulu ile Ünal Karaman ile güreşti. Hayli çekişmeli geçen güreşte Orhan Okulu kendini yere bıraktı. Bu sırada güreş de sona erdi. İlk başta Okulu’nun sakatlandığı için güreşi bıraktığı sanıldı. Ancak sonradan Okulu’nun müsabakayı kazandığı ortaya çıktı. Bu arada Ünal Karaman’ın itirazı da dikkat çekti.

FİNAL

Orhan Okulu – Yalçın Üncül

YASİN ÇOBAN antalyaningundemi.com