Antalya’da çocukların ve ebeveynlerin eğlencenin tadına varacağınız 7 yer Antalya’da çocukların ve ebeveynlerin eğlencenin tadına varacağınız 7 yer

31 Mart yerel seçimlerine gelen milyonlarca seçmen, "Oy sayımı ne zaman ve saat kaçta başlayacak?", "Yayın yasağı ne zaman kalkacak?" sorularını yanıtlamaya başladı. Oy verirken karışıklığı önlemek amacıyla oylar sayılana kadar oy vermeye devam etmek yasaktır. Oy kullanma yasakları YSK'nın belirleyeceği saatte kaldırılacak. Peki 31 Mart'ta yayın yasağı ne zaman kalkacak? Seçim yayın yasağı ne kadar süreyle geçerli ve ne zaman bitiyor?

Yerel Secim Yasaklari

Konuya ilişkin açıklamada bulunan YSK başkanı Ahmet Yener , "Tüm seçmenlerimizin sandığa giderek demokratik görevlerini yerine getirmelerini bekliyoruz. An itibarı ile bize ulaşan olumsuz bir haber yok. Oy verme süreci sorunsuz devam ediyor. 17.00'de toplantı yaparak yayın yasağının ne zaman kalkacağına dair bir karar alacağız. Bu demokrasi şenliğinin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

secim-3

RTÜK tarafından "YSK kararları gereği bugün saat 23.59'dan seçim gününe kadar siyasi reklamların yayınlanmasının yasak olduğu, medya hizmet sağlayıcı kuruluşların, yarın saat 18.00'e kadar seçime katılan siyasi partiler ile adayların sözlü, yazılı ve görüntülü propaganda faaliyetlerini yayınlayabilecekler" açıklamaları yapıldı.

Muhabir: HABER MERKEZİ