31 Mart yerel seçimlerinden sonra Saadet Partisi ve Yeniden Refah Partisi'nin birleşeceği iddiası Ankara kulislerie bomba gibi düştü. Saadet Partisi ve Yeniden Refah Partisi’nin birleşmesi hakkında açıklama yapan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya, "Bunların değerlendirileceği, nasıl olacağı, hangi siyasi partiyle ne konuda görüşüleceğine dair kanaatlerimiz daha sonra yetkili kurullarımızda değerlendirilir, kamuoyuna açılır" sözlerine yer verdi.

Milletvekili Mustafa Erdem’den sert çıkış: “Bu tedbirler dostlar alışverişte görsün tedbirleri" Milletvekili Mustafa Erdem’den sert çıkış: “Bu tedbirler dostlar alışverişte görsün tedbirleri"

Saadet Partisi-7

SAADET PARTİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Yeniden Refah Partisi ile birleşeceğinin öne sürülmesi hakkında açıklamalar yaptı. Saadet Partisi Başkan Yardımcısı Kaya, "Yerel seçim sonrası partilerin aldığı oylar çokça tartışıldı. Saadet Partisi'nin Yeniden Refah Partisi'yle birleşmesi söz konusu olur mu?" sorusuna yanıt verdi.

Saadet Partisi Tekirdag

BİRLEŞME KONUSUNDA KAPILAR AÇIK

Kaya, “Saadet Partisi aldığı sonuçları değerlendirir, bizim gündemimizde bir birleşme, ayrışma yok. Şimdi bir bayram ziyaretindeyiz. Bunların değerlendirileceği, nasıl olacağı, hangi siyasi partiyle ne konuda görüşüleceğine dair kanaatlerimiz daha sonra yetkili kurullarımızda değerlendirilir, kamuoyuna açılır" sözleri ile birleşme fikri için kapıyı açık bıraktı.

Yeniden Refah Partisi Logo.svg

NELER OLDU?

31 Mart Yerel Seçimleri'ne tek başına giren Yeniden Refah Partisi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ni ve Yozgat Belediyesi'ni kazandı. Yeniden Refah Partisi, yerel seçimlerde Türkiye genelinde yüzde 6,19'luk oy alarak dikkatleri topladı.  YRP ile seçimlerde yüzde 1,09 oy alan Temel Karamollaoğlu'nun liderliğini yürüttüğü Saadet Partisi'nin birleşeceği ileri sürüldü.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN