Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da konforlu bir hayat için birçok çalışma yapıyor. Gazipaşa’da bulunan ve 40 mahalleyi birbirine bağlayan ve İç Anadolu’ya kadar uzanan grup yolunun çok dar ve kullanışsız olması nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediyesi kolları sıvayarak, yolda çalışma yaptı. Yapılan yol yenileme çalışmaları ile daha geniş ve konforlu bir ulaşım imkanı sunan Antalya Büyükşehir Belediyesi, ulaşıma nefes aldırdı.

Antalya Buyuksehir Belediyesi Gazipasa Grup Yolu (Small)

KÖYLÜNÜN SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, başkanlığı süresince birçok çalışmaya imzasını atmaya devam ediyor. Antalya’nın daha konforlu bir hale gelmesi için çalışmalar yürüten Başkan Böcek, Gazipaşa’daki grup yoluna nefes aldırdı. Sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir videoda, “Gazipaşa’nın grup yolu burası. Bu yol sadece Sugözü Mahallesi’ndeki evlere hizmet vermiyor. Akdeniz Bölgesi’nden İç Anadolu’ya kadar hizmet veriyor. Buradan giden araba, Konya’dan dolaşır gelir. Ayrıca 40 mahalleyi de birbirine bağlayan bir grup yoludur. Yaz döneminde çok işlek bir yol. Çok önemli bir yol burası. Yollarımız dar olduğundan dolayı iki araç yan yana geçemiyordu. Geçmeye çalışsa dahi ya aynasını kırıyordu ya da bir yerine çarpıyordu. Yol yoktu burada. Yol, ancak araba sığacak kadar bir yol vardı buralarda. Merkeze ulaşmamız uzun zaman alıyordu.

Gazipasa Sugozu Grup Yolu Asfaltlaniyor (Small)

Dünyaca ünlü Güney Şelalesi bayramda gözde oldu Dünyaca ünlü Güney Şelalesi bayramda gözde oldu

Büyükşehir’e bir başvuru süreci oldu. Biz de bunu yakından takip ettik ve yetkililer gelip incelemelerde bulundular. Daha sonrasında gerekeni yapıp, yolları genişlettiler. Bizi asfaltla tanıştırdılar. Yolun altından, üstünden akan yerler, bozulan yerlere set yapıldı. Gerekli yere beton, gerekli yerde duvar ve sağlama alındı. Muhittin Başkanımız otobüs şoförlüğünden geldiği için buraları gördü. Yolumuza kavuştuk. Artık mutluyuz, huzurluyuz. Köylünün derdinden kim anlar? Muhittin Başkan anlar” sözlerine yer verildi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN