Akşehir ve Yöresi Yörükleri Yardımlaşma Dayanışma Kültür Derneği (AKYÖRDER) tarafından Akşehir Belediyesi, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Akşehir Ticaret Borsasının katkısıyla Cankurtaran Mahallesi Deve Boynu Yaylası'nda düzenlenen 25. Yörük Türkmen Kültür Şöleni renkli görüntülere sahne oldu.

Konyayörüksenlik (3)

HALK OYUNLARI VE GÜREŞ GÖSTERİLERİ YAPILDI

Yoğun katılımla gerçekleştirilen Şölene; AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Akşehir Belediye Başkan Vekili Cevat Nuri Bozoğlu, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ender Kalkan, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Konyayörüksenlik (2)

Adana’nın camilerinde engel kalktı Adana’nın camilerinde engel kalktı

Programda Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Akşehir Belediyesi Mehter Takımı bir konser verdi. Konuşmaların ardından şölende Yörük örf ve adetlerinin canlandırılması ve Türk Halk Müziği konserleri yer aldı. Halk Oyunu gösterileri, yağlı güreş müsabakaları ve en güzel yörük çadırının seçildiği şölende protokol şölen alanında kurulan yörük çadırlarını ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. 

Kaynak: İHA