Yurttan Sesler Bizim Eller konseri Antalya Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde önceki akşam gerçekleştirildi. Konserin başarılı sunucusu Demet Özdemir önce Koro üyelerini en sonra şef Nurettin Dabağoğlu’nu alkışlar arasında sahneye davet etti.  Konser, saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesinin ardından ilk türkü ve davetlilerin de iştirak etmesiyle başarıyla söylendi. Aylardır uzun ve titiz bir çalışmanın sonunda kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı konserde unutulmaz anlar yaşandı. Şef Nurettin Dabağoğlu yönetiminde başlayan konser solistler koristler sazendeler hepsi birbirinden güzel eserlere ses olarak hem de gönüllere taht kurarak hitap ettiler.

TÜRKÜSEVERLER BULUŞTU

95E6Ce38 2675 40E9 B715 1Ef919321E01

Konser salonundaki davetliler arasında İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, İl Sosyal Hizmetler Müdürü Galip Sökmen, Muratpaşa ve Kepez Belediyesi Meclis Üyeleri, Yörük Derneklerinin temsilcileri, Antalya’da kurulmuş birçok koronun başarılı şefleri, Sivil Toplum kuruluşlarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda davetliler ve türkü severler Antalyalılar, Erzurum ve Erzincanlılar katıldı. Türkü severlerin buluştuğu konserde türkülerle coşanlar soluğu sahnede alıp gönüllerince eğlenip oynadılar.

SOLİST VE KORİSTLERE ÇİÇEK YAĞMURU

Bc3Af945 Cc4A 4B35 Ad1B 8033F384684C

Sivas ve Erzincan yöresi türküleri ile devam eden konserde korist ve solistler türküleri başarı ile seslendirdi. Her türkünün sonunda korist ve solistleri torunları, eşleri ve çocukları sahnede tebrik edip çiçek buketi verdi.  Gecenin ve aydınlığın rengi olan siyah ve beyazdan oluşan takım giysilerle sahne alan koroya davetlilerinde eşlik etmesi istendi.

Antalya’daki o konsere yoğun ilgi… Genç müzisyenler alkış yağmuruna tutuldu Antalya’daki o konsere yoğun ilgi… Genç müzisyenler alkış yağmuruna tutuldu

02E54620 6224 4856 A1A3 810A1Ff1Fbe1

Türküleri başarı ile sunan Demet Özdemir, türküler hakkında da geniş bir bilgi verirken “Müzik ruhun gıdasıdır, türküler ise özümüzdür, türkü hayatın tadı tuzu yaşamın bir parçasıdır” dedi. Konserin ilk bölümünden sonra ikinci bölüme geçilirken, son günlerin sevilen türküleri hem koro üyeleri yerlerinde davetlilerde oturdukları yerde ayağa kalkarak oynadı. Alkışların bol olduğu konser sonunda davetliler, en kısa sürede konserin tekrarını istedi.

Muhabir: ayfer şimşek