Yıllardır su sorunu yaşayan Muğla’ya belediye başkanından su müjdesi Yıllardır su sorunu yaşayan Muğla’ya belediye başkanından su müjdesi

Her yıl yalnızca bir kez kavuşan Güneş ve Jüpiter’in kavuştukları günlere Yusufçuk günü adı veriliyor. 16-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Yusufçuk günlerinde Yusufçuk görmenin şans verdiğine inanılıyor. Ayrıca Yusufçuk semboliğine de büyük önem verilmektedir. Bu yıl ki Yusufçuk Günü Boğa burcunun 28 derecesinde Atlas'ın kızları 7 kız kardeş PLEİADES Kümesi dediğimiz bölgede etkili olacak. Ülker takım yıldızının diğer adıyla Kandili Süreyya yıldızında gerçekleşecek.

Yusufcuk Gunleri Nedir (Small)

YUSUFÇUK GÜNLERİNDE NELER OLUR?

Yusufçuk günleri özellik olarak ilişkilerde farklı tutumlar, toplumu bozan karanlık ilişkiler, eş cinsellik gündemlerini tetikleyebilmektedir. Ayrıca gerçekleri görememek, gerçeklikten uzaklaşmak veya görmezden gelmek gibi etkiler getirebiliyor. Gölge etkisini bu şekilde gösterebiliyor.

Yusufcuk Gunlerinde Neler Yapilir (Small)

Yusufçuk 360 derece görüş özelliğine sahip olmasından dolayı her tarafı görebilmektedir. Bu özelliğinden dolayı Yusufçuğun çevresini gözlemleme yeteneği vardır. Bu özellik ise Yusufçuğa her şeye ve her yere uyum sağlama gücü vermektedir.

Yusufcuk Gunleri (Small)

2024 yılının Yusufçuk günleri boğaz çakramızı yakından ilgilendirirken 5. Çakra olan boğaz çakrası gerçeklerle ve dürüstlükle besleniyor. Mavi renkte olan ve kişinin kendini ifade edebilmesiyle ilgilidir.

Yusufcuk (Small)

YUSUFÇUK GÜNLERİNDE NELER YAPILIR?

Büyük bir öneme sahip olan Yusufçuk günlerinde boğaz çakrasını dengelemek ve şifalandırmak için mavi renk kıyafetler giyilerek, mavi kolye, küpe gibi takılar takmak, mavi aksesuarlar takılarak boyun bölgesinde güçlendirmeler yapılır. Bunların yanı sıra Turkuaz, Amazonit ve Lapis lazuli doğal taşları boyun bölgesinde taşınabiliyor. Bu günlerde dans etmek, şarkı söylemek, şiir yazıp okumak büyük önem taşır. Bu günlerde kişinin kendisine değer vermesi gerekir.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN