Çanakkale’nin Kepez İlçesi’nde yapılan 53. Kepez Yağlı Güreşler sona erdi. 28 başpehlivanın katıldığı güreşlerde sürpriz sonuçlar da yaşandı.

GÜREŞLERE KATILAN BAŞPEHLİVANLAR

Yusuf Can Zeybek , Özkan Yılmaz, Recep Kara, Ali Altun, Ramazan Bircan, Orhan Okulu, İsmail Balaban, Ertuğrul Dağdeviren, Mecit Yıldırım, Fatih Koyuncu, Hasan Cengiz, Enes Doğan, Serhat Balcı, Yalçın Üncül, Yıldıray Pala, Nedim Gürel,  Mustafa Arslan, Osman Aynur,  Tanju Gemici, Menderes Saltık, Seçkin Duman, Abdullah Güngör, Serkan Serttürk, Yunus Emre Yaman, Salih Erinç, Mustafa Batu, Faruk Akkoyun, Turan Balaban.

Ertugrul Dagdeviren Yagli Gures (Small)

ÜST ÜSTE SÜRPRİZ SONUÇLAR

CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş lideri İsmail Balaban ikinci turda, geçtiğimiz yılın CW Enerji Şampiyonu Orhan Okulu ile 100. Yılın Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek çeyrek finalde elenerek şampiyonaya erken havlu attılar.

YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ

Yarı finalde Mustafa Arslan Faruk Akkoyun’u mağlup etti. Yarı finalin diğer karşılaşmasında ise Ertuğrul Dağdeviren Ali Altun’u yenerek adını finale yazdırdı.

Mustafa Arslan Baspehlivan (Small)

HANGİ BAŞPEHLİVANLARI YENDİLER

Ertuğrul Dağdeviren ilk turda genç başpehlivan Seçkin Duman’ı, ikinci turda Menderes Saltık’ı, Çeyrek finalde Yıldıray Pala’yı ve Yarı Finalde de Ali Altun’u mağlup etti.

2024 Samsun Alaçam Güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı? 2024 Samsun Alaçam Güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı?

Mustafa Arslan ise ilk turda Nedim Gürel’i, ikinci turda İsmail Balaban’ı, Çeyrek finalde Abdullah Gökmen’i ve  yarı finalde de Faruk Akkoyun’u yenerek adını finale yazdırdı.

ERTUĞRUL DAĞDEVİREN KAZANDI

Puanlamaya giden güreşi kazanan Ertuğrul Dağdeviren 53. Çanakkale Kepez'de altın kemerin sahibi oldu. 

Muhabir: AYŞEM SİCİM