Araya yerel seçimlerin girmesi nedeniyle bu sezon bir türlü hazırlanamayan 2024 yılı yağlı güreşleri takvimi belli oldu. Takvime göre Kırkpınar güreşleri 5-7 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek. Elmalı Yağlı Güreşleri ise 6-8 Eylül 2024 tarihleri arasında yapılacak. Elmalı Güreşleri aynı zamanda CW Enerji liginin finali olacak.

CW ENERJİ YAĞLI GÜREŞ LİGİ’NDE 6 ETAP OLACAK

10-12 Mayıs tarihleri arasındaki Antalya Manavgat Belediyesi Yağlı Güreşleri CW enerji liginin açılışı olacak. 1-2 Haziran Gaziantep Şahinbey Belediyesi Yağlı Güreşleri ile ikinci etap olacak. 3. Etap ise 22-23 Haziran 2024 tarihlerinde Kocaeli Sekapark Yağlı Güreşleri’nde olacak. 20-21 Temmuz Aybastı Perşembe Yaylası Yağlı Güreşleri ligin 4. Etabı olacak. 16-17-18 Ağustos 2024 tarihinde Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri ise 5. Etap gerçekleşirken, CW Enerji Yağlı Güreş Ligi finali 6-8 Eylül 2024 tarihleri arasında Elmalı’da gerçekleşecek.

TOPLAMDA 68 GÜREŞ 

2024 yılında toplam 68 güreş bulunuyor. Bu güreşlerden 3’ü tamamlanırken, 65 güreş daha yapılacak. İşte 2024 yılı yağlı güreş programı.

Yağlı Güreşin Son 5 Yılı

NİSAN AYI YAĞLI GÜREŞ PROGRAMI

10 Nisan Çarşamba Dereköy Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Dereköy/Ordu (TAMAMLANDI)

28 Nisan Pazar Kumluca Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Kumluca/Antalya (TAMAMLANDI)

MAYIS AYI YAĞLI GÜREŞ PROGRAMI

03 Mayıs Cuma Gömeç Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Gömeç/Balıkesir (TAMAMLANDI)

05 Mayıs Pazar Fethiye Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Fethiye/Muğla

06 Mayıs Pazar Alaçam Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Alaçam/Samsun

10 – 11 – 12 Mayıs Manavgat Belediyesi 11. Yağlı Güreşleri Manavgat Antalya (CW YAĞLI GÜREŞ LİGİ 1. ETAP)

17 Mayıs Cuma Balya Yağlı Pehlivan Güreşleri Balya/Balıkesir

18 Mayıs Cumartesi Gazipaşa Yağlı Pehlivan Güreşleri Gazipaşa/Antalya

19 Mayıs Pazar Kepez Yağlı Pehlivan Güreşleri Kepez/Çanakkale

CW Enerji Ligi’nin yeni puan durumu belli oldu… Antalya Muratpaşa’nın aslanı geri dönüyor… 4. etap sonrası işte ligin yeni puan durumu… CW Enerji Ligi’nin yeni puan durumu belli oldu… Antalya Muratpaşa’nın aslanı geri dönüyor… 4. etap sonrası işte ligin yeni puan durumu…

19 Mayıs Pazar Altınova Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Altınova/Yalova

20 Mayıs Pazartesi Gölköy Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Gölköy/Ordu

21 Mayıs Salı Karadeniz Kırkpınarı Havza Yağlı Pehlivan Güreşleri Havza/Samsun

26 Mayıs Pazar Kağıthane Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Kağıthane/İstanbul

26 Mayıs Pazar Finike Altın Porkatal Yağlı Pehlivan Güreşleri Finike/Antalya

Yaglı Gures (Small)

HAZİRAN AYI YAĞLI GÜREŞ PROGRAMI

1-2 Haziran Şahinbey Belediyesi Yağlı Güreşleri Şahinbey/Gaziantep (CW YAĞLI GÜREŞ LİGİ 2. ETAP)

08 Haziran Cumartesi 8. Kızıklı Yağlı Pehlivan Güreşleri Burhaniye/Balıkesir

08 Haziran Cumartesi Akhisar Yağlı Pehlivan Güreşleri Akhisar/Manisa

09 Haziran Pazar Hünkar Çayırı Yağlı Pehlivan Güreşleri Gebze/Kocaeli

09 Haziran Pazar Nilüfer Belediyesi 62. Çalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Nilüfer/Bursa

17 Haziran Pazartesi 348. Kabulbaba Yağlı Pehlivan Güreşleri Bursa

17 Haziran Pazartesi Terme Yağlı Pehlivan Güreşleri Terme/Samsun

18 Haziran Salı Asarcık Yağlı Pehlivan Güreşleri Asarcık/Samsun

18 Haziran Salı Ahmetli Yağlı Pehlivan Güreşleri Ahmetli/Manisa

18 Haziran Salı Gönen Yağlı Pehlivan Güreşleri Gönen/Balıkesir

19 Haziran Çarşamba Alaçam Yağlı Pehlivan Güreşleri Alaçam/Samsun

19 Haziran Çarşamba Korgan Yağlı Pehlivan Güreşleri Korgan/Ordu

19 Haziran Çarşamba Büyükmandıra Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Büyükmandıra/Kırklareli

22-23 Haziran Kocaeli Sekapark Yağlı Güreşleri Sekapark / Kocaeli (CW YAĞLI GÜREŞ LİGİ 3. ETAP)

26 Haziran Çarşamba Şuhut Yağlı Pehlivan Güreşleri Şuhut/Afyonkarahisar

30 Haziran Pazar Hendek Yağlı Pehlivan Güreşleri Hendek/Sakarya

Menemen Yaglı Gures (Small) (2)

TEMMUZ AYI YAĞLI GÜREŞ PROGRAMI

05 - 06 - 07 Temmuz Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri Edirne

13 Temmuz Cumartesi Kumru Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Kumru/Ordu

14 Temmuz Pazar Çamlıdere Şenlik Yağlı Pehlivan Güreşleri Çamlıdere/Ankara

14 Temmuz Pazar Altınyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri Altınyayla/Burdur

14 Temmuz Pazar Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri Domaniç/Kütahya

20-21 Temmuz Aybastı Perşembe Yaylası Yağlı Güreşleri (CW YAĞLI GÜREŞ LİGİ 4. ETAP)

27 Temmuz Cumartesi Yapraklı Yağlı Pehlivan Güreşleri Yapraklı/Çankırı

27 Temmuz Cumartesi Kartepe Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Kartepe/Kocaeli

28 Temmuz Pazar 18.Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri Gökbel Yaylası/Alanya/Antalya

28 Temmuz Pazar 57. Dikmen Yağlı Güreşleri Sırık Kebabı Ve Kültür Sanat Festivali Dikmen Yaylası/Sinop

Yaglı Gures Takvim

AĞUSTOS AYI YAĞLI GÜREŞ PROGRAMI

04 Ağustos Pazar Kavaklıdere Menteşe Beşpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri Kavaklıdere/Muğla

04 Ağustos Pazar Konyaaltı Yağlı Pehlivan Güreşleri Antalya

07 Ağustos Çarşamba Bayramiç Yağlı Pehlivan Güreşleri Bayramiç/Çanakkale

11 Ağustos Pazar Vezirköprü Bld. Yağlı Pehlivan Güreşleri Vezirköprü/Samsun

16-17-18 Ağustos Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan yağlı Güreşleri (CW YAĞLI GÜREŞ LİGİ 5. ETAP)

23 Ağustos Cuma 17. Şile Yağlı Pehlivan Güreşleri Şile/İstanbul

24 Ağustos Cumartesi Akyazı Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri Akyazı/Sakarya

24 Ağustos Cumartesi Silivri Yağlı Pehlivan Güreşleri Silivri/İstanbul

25 Ağustos Pazar Gerede Yağlı Pehlivan Güreşleri Gerede/Bolu

25 Ağustos Pazar Seydikemer Yağlı Pehlivan Güreşleri Seydikemer/Muğla

26 Ağustos Pazartesi Çardak Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Çardak/Çanakkale

30 Ağustos Cuma Çatalca Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Çatalca/İstanbul

31 Ağustos Cumartesi Bahçelievler Yağlı Pehlivan Güreşleri Bahçelievler/İstanbul

Gomec Yagli Guresi (Small)

EYLÜL AYI YAĞLI GÜREŞ PROGRAMI

01 Eylül Pazar Korkuteli 33. Altınkiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri Korkuteli/Antalya

06-07-08 Eylül Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Elmalı Antalya (CW YAĞLI GÜREŞ LİGİ FİNAL)

14 Eylül Cumartesi Osmancık Yağlı Pehlivan Güreşleri Osmancık/Çorum

14 Eylül Cumartesi Alaplı Yağlı Pehlivan Güreşleri Alaplı/Zonguldak

15 Eylül Pazar Derince Yağlı Pehlivan Güreşleri Derince/Kocaeli

15 Eylül Pazar Ankara Büyükşehir Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri Ankara

15 Eylül Pazar Almanya Marl Yağlı Pehlivan Güreşleri Almanya

18 Eylül Çarşamba Biga Yağlı Pehlivan Güreşleri Biga/Çanakkale

21 Eylül Cumartesi Yunus Emre Yağlı Pehlivan Güreşleri Yunus Emre/Manisa

22 Eylül Pazar Ulugazi Yağlı Pehlivan Güreşleri Ulugazi/İstanbul

29 Eylül Pazar Köyceğiz Yağlı Pehlivan Güreşleri Köyceğiz/Muğla

Kumluca Guresleri Ilk Tur

EKİM AYI YAĞLI GÜREŞ PROGRAMI

06 Ekim Pazar Çorum Belediyesi  Yağlı Pehlivan Güreşleri Çorum

06 Ekim Pazar Turgutlu Yağlı Pehlivan Güreşleri Turgutlu/Manisa

13 Ekim Pazar Serik Yağlı Yağlı Pehlivan Güreşleri Serik/Antalya

KASIM AYI YAĞLI GÜREŞ PROGRAMI

03 Kasım Pazar Kargı Yağlı Pehlivan Güreşleri Kargı/Çorum 

Muhabir: AYŞEM SİCİM