Her yeni yıl astroloji ilgilileri için farklı meraklar sağlar. 2024 yılını yaz ayları, yani düğün mevsimi başlarken de aşk ve ilişki konuları ön plana çıkıyor. Hangi burçların evlilik ihtimalinin yüksek olduğu ise hayatının birçok alanında astrolojiyi kendine rehber edinenler tarafından araştırılıyor.

Astroloji alanında uzmanlığı olanlar ise 2024’te evlenecek burçları çoktan açıkladı bile! Peki, yıl bitmeden evlilik teklifi alma ihtimali yüksek olan burçlar hangileri? İşte, detaylar…

2024 Evlenecek Burclar

2024’te Evlenecek Burçlar

Astrolojik ipuçları birçok konuda fikir verir. Bu konular arasında en çok merak edilen ise genellikle aşk ve ilişkilerdir. 2024’te evlenecek burçlar da astroloji konusunda uzman kişilerin gökyüzü hareketlerini incelemesi sonucunda hangi burçların evlilik ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koyar.

İşte, 2024’te evlenecek burçlar aşağıdaki gibi listelenmiştir:

 • Koç Burcu
 • Boğa Burcu
 • Terazi Burcu
 • Balık Burcu

NOT: Elbette bu burcu taşıyan herkesin evleneceğine dair bir gerçeklik bulunmuyor. Fakat özellikle de saydığımız burçlardan ilişkisi olanların nikah masasına oturma ihtimali yüksek olduğu gibi, onlar için 2024 yılı da evlenmek için doğru bir yıl olarak gözüküyor.

2024’te evlenecek burçlar listesinde yer alan burçlara yakından göz atalım…

2024 Mayis Burc Koc Burcu

Koç Burcu

Maceraperest Koç burçları, 2024 yılı evlilik gündeminin en ön plana çıkanları arasında yerini alıyor. Evlilik sorumluluğunu bütünüyle benimserken bunu da coşkulu ve istekli şekilde yapacakları bir döneme girdiklerini söylemek mümkün.

2024 yılı itibariyle geleceklerini planlamaya daha eğilimli olan Koç burçları, hayatlarındaki insanlarla birlikte yeni bir aile kurmanın kararını alabilir. Olgun kararlar ve derin bağların yıl boyunca Koç burçlarının odak noktası olacağı kesin!

2024 Mayis Burc Bogaburcu

Boğa Burcu

Toprak grubunun ayakları yere basan Boğa burcu, güvenirlikleri ve sadakatleriyle bilinirler. Onlar için bağlılık ve istikrar doğuştan gelen bir özellik gibi adeta! Fakat hayatlarında önemli dönüm noktaları yaratabilecek kararlar konusunda da emin olmadan adım atmazlar.

2024’te evlenecek burçlar arasında yerini alan Boğa burçlarını ise bu yıl kozmik enerji destekliyor. Kalıcı bağlılık oluşturmaya hazır hisseden bu burçlar, yeni ailesinin tohumlarını atmaya oldukça hazırlar!

Burc Terazi Burcu

Terazi Burcu

Uyum ve denge Terazi burçlarının doğuştan gelen bir özelliği. Bu konuda çekingen olduğu kadar kendilerini zarif bir şekilde aşka adım atan Terazi burçları, kendilerini kaptırma konusunda da hızlı davranabilir. Çünkü aşk gezegeni olarak bilinen Venüs tarafından yönetiliyorlar…,

2024’te evlenecek burçlar listesine girmesinin nedeni ise gökyüzünün Terazi burçlarının ilişkisinde istediği dengeyi kurabilmesini desteklemesi olarak görülüyor. Bu sebeple de Terazi burçları evlilik konusunda en ideal adaylardan oluyor. Aşk kapılarınız açık, her an yüzük takabilirsiniz!

2024 Mayis Burc Balik Burcu

Balık Burcu

Hayal gücü yüksek ve sezgisel doğası ile Balık burçları, derin ve tutkulu bir bağ aramaları ile bilinirler. Evliliğin kutsal olduğuna inanan Balık Burçlarını bu yıl gökyüzü aşka sürüklüyor! Böylece duygusal bağ için en uygun adaylar arasında yerini alıyorlar.

Hem kısmetleri açık olan hem de ciddi ilişkisi bulunan Balık burçlarının yüzük takması ya da kalıcı bir birlikteliğe başlaması onları 2024’te evlenecek burçlar arasına sokuyor!

2024’te evlenecek burçları listeledik. Peki bu yıl evlenmek için hangi günler astroloji dünyası tarafından destekleniyor? Gelin, açıklayalım…

Antalyalı Ünlüler Kimler? Akdeniz'in Parlayan Yıldızları Bakın Hangi İsimlermiş... Antalyalı Ünlüler Kimler? Akdeniz'in Parlayan Yıldızları Bakın Hangi İsimlermiş...

2024 Evlilik İçin Uygun Tarihler

Evlilik kararı alan burçlar için gün seçimi de gökyüzünün desteği açısından önemli oluyor. 2024’ün en şanslı ve mutlu günlerinde evlenmenin, evliliğin daha uzun ve bereketli olmasını sağladığına inanılıyor.

Aşk, ilişkiler ve aile konularında ilk danışılanlardan olan Venüs, Merkür ve Mars’ın ilişkinize olumlu olumsuz etkisini öğrenmek için de bu günler önem taşıyor.

2024’te evlilik için uygun tarihler şu şekildedir:

 • 29 Ocak 2024
 • 8 Şubat 2024
 • 17 Şubat 2024
 • 23 Mayıs 2024
 • 25 Mayıs 2024
 • 3 Temmuz 2024
 • 15 Eylül 2024
 • 4 Ekim 2024
 • 2 Aralık 2024
 • 20 Aralık 2024

2024’te hangi burçlar evlenecek sorusuyla birlikte bu yıl evlenmek için uygun tarihleri de paylaştık!

Muhabir: Nihat Toklu