Antalya Kepez Santral Mahallesi'nde kentin en büyük kentsel dönüşüm projesi devam ederken Antalya Büyükşehir Belediyesi’de bir yandan bölgenin ihtiyacı olan sosyal donatı alanlarını inşa ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm projesi içindeki kapalı Pazar yerinin geçtiğimiz ekim ayında Antalya Başkan Muhittin Böcek'in de katıldığı törenle temeli atılmıştı.

Hızla ilerleyen Kepez-Santral Mahallesi Kapalı Pazar yeri inşaatı 3 bin 900 metrekarelik alanda 2 katlı toplam 6 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip.

Kepez Ve Santral Mahallesi Kapali Pazar Yeri (Small)

Antalya’nın o dev projesinin ihalesi ertelendi. İhalenin tarihi değişti… Antalya’nın o dev projesinin ihalesi ertelendi. İhalenin tarihi değişti…

Yaklaşık 17 bin metreküp hafriyat çalışması yapılan alanda inşaat Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kendi şirketi olan ANTEPE tarafından yürütüldü. 60 milyon TL’ye mal olan ve 210 pazarcı esnafına tezgah açma imkanı sağlayacak olan proje kapsamında ayrıca 130 araç kapasiteli bir de otopark bulunuyor.

İnşaatının yüzde 90’dan daha fazla kısmı tamamlanan Pazar yeri açılış için gün sayıyor. Pazarın bu ay içerisinde açılacağı öğrenildi.

Muhabir: NİHAT TOKLU