Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’ tarafında düzenlenen ‘Yayladan Denize Yaz Şenliği’ başlıyor. Hafta sonu Adanalılar eğlenceye doyacaklar. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin hafta sonları yaylalar ve sahil bölgelerindeki etkinlikler bando ile başlıyor. Türk Halk Müziği konseri ve halk oyunlarının yası sıra burada Sanat Tırı’da bulunuyor.

HAFTA SONLARI YAPILACAK

Her hafta sonu yapılacak olan etkinliklerin ilk durağı Adana’nın Yumurtalık ve Karataş İlçeleri olacak. ‘Yayladan Denize Yaz Şenliği’ etkinlikleri önümüzdeki haftada da diğer ilçelerde etkinlikler düzenleyecek.

Adana Da Yaz Senligi (Small)

YAZ AYLARININ EĞLENCESİ

Etkinliklerin büyük ilgi gördüğüne dikkat çeken Adana Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Bu etkinliklerde 0’dan 1700 mottosu ile yola çıkarak hem Adana’nın rakımı bin 700 olan yaylalarında hem de 0 olan deniz kenarındaki insanları eğlendirmek mottosuyla yola çıktık. Geçtiğimiz yıllarda da yaptığımız etkinlikler büyük ilgi görmüştü” dediler.

NE ZAMAN NEREDE YAPILACAK ?

Türk Halk Müziği konseri, Halk Oyunları, Bando Takımı, Sanat Tırı’nın bulunacağı etkinliklerin ilki 5 Temmuz 2024 günü Adana’nın Yumurtalık ilçesinde gerçekleşecek. Etkinlikler saat 20.00’de Şehit Jandarma Onbaşı Süleyman Kılıç Parkı’nda olacak.

Mersin Taşucu Plajları: Taşucu'nda Denize Girilecek Yerler Mersin Taşucu Plajları: Taşucu'nda Denize Girilecek Yerler

6 Temmuz Cumartesi günü ise etkinlikler bu kez Karataş’da yapılacak. Atapark’taki etkinlikler yine saat 20.00’de başlayacak. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Adanalıları etkinliklere davet etti.

Muhabir: NİHAT TOKLU