Memi Mahallesi'nde dağ yamaçlarını saran zakkumların çiçek açmasıyla kartpostallık görüntüler ortaya çıktı. İlçede açık hava stüdyosuna dönen yamaçlar, fotoğraf ve doğa tutkunlarının akınına uğruyor. Ormanlık alanda yetişen zakkum çiçekleri pembe ile yeşilin buluşmasıyla farklı bir güzellik ortaya çıkarıyor.

En Çok Para Kazandıran Meslekler 2024: Türkiye'de ve Dünyada En İyi Kazandıran Meslekler! En Çok Para Kazandıran Meslekler 2024: Türkiye'de ve Dünyada En İyi Kazandıran Meslekler!

A W194885 02

Çocukları ile birlikte fotoğraf çekimi için bölgeye geldiklerini aktaran Bestami Akgöç, "Her yıl baharda bu güzel şöleni izlemeye geliyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından buraya fotoğraf çektirmeye geliyorlar. Bu çiçek zehirli ama görüntüsü çok güzel. Kur'an’da da ismi geçen bir çiçek. Ölüm çiçeği, cehennem çiçeği olarak biliniyor. Bunu koparmıyoruz ve sadece görsel güzelliği ile fotoğraf çektirmeye geliyoruz. Doğa harika, herkesi buraya bekliyoruz. Belediyemizde destek verirse burası doğa turizmine kazandırılır diye düşünüyoruz” dedi.

A W194885 03

Ailesi ile bölgeye gelen Reyhan Akgöç ise, "Babamla fotoğraf çekimi için geldim. Her yıl buraya geliyorum, pembe çiçekler çok güzel" diye konuştu.

Mersin'den geldiğini ve doğaya hayran kaldığını söyleyen Seda Can Ulaş, “Fotoğraf çekimine geldik. Harika bulduk. Keşfedilmeye değer" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: İHA