Akdeniz Üniversitesi dün 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi. Akdeniz Üniversitesi Stadyumunda gerçekleştirilen törene öğrencilerin ve velilerin katılımıyla yoğun bir kalabalık oluştu. Törene Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin katılım sağladı.

Adana’nın camilerinde engel kalktı Adana’nın camilerinde engel kalktı

Akdeniz Universitesi Mezuniyet Toreni (Small)

Stadyumun üst katının bir bölümünün güvenlik nedeniyle açılmamasından dolayı ise stadyumda izdiham oluştu. Töreni izleyemeyen birçok kişi ise duruma isyan etti. Kalabalıktan dolayı çökme riskinin oluşmaması nedeniyle bir bölümünün açılmamasına tepkili olan veliler, ‘Güvenli değilse neden tören burada yapılıyor?’ şeklinde yetkililere seslendi.

Akdeniz Universitesi Mezuniyet Toreni Izdiham (1) (Small)

MEZUNİYETİ İZLEYEMEDİLER

Düzenlenen törende oluşan yoğunluktan dolayı çocuklarının mezuniyet törenini izleyemeyen veliler, yetkililere ateş püskürdü. Stadyumun üst katının bir bölümünün kapalı olması nedeniyle töreni izlemekte zorluk yaşayan veliler, “Çocuklarımızın törenini izlemeye geldik ama hiçbir şey göremedik. İnanılmaz bir kalabalık var ve üst katın bir bölümünü açmadılar. İnsanlar içeri giremedi. Çocuklarımızı göremedik. Çökme riski oluşmasın diye üst katı açmamışlar. Güvenlik nedeniyle kapalı dediler. Madem çökme gibi bir risk var neden burada yaptılar o zaman? Çocuklarımız bir kere mezun olacaklar. Bu anlamlı günde çocuklarımızı görmek için buraya geldik. Ama maalesef kalabalıktan dolayı izleyecek yer bulamadık. Programsız bir mezuniyet töreniydi. Gerçekten çok üzüldük” şeklinde konuştular.

Muhabir: GÜNAY SARI/antalyaningundemi.com