Alanya Belediyesi’nin temmuz ayı olağan meclis toplantısında açıklamalarda bulunan Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, Uğrak Mahallesi’nde bulunan Aysultan Kadınlar Plajının zarar ettiği gerekçesi ile bir kez daha ihaleye çıkarılacağını duyurdu. 2022 yılında 3 yıllığına Alanya Belediyesi tarafından kiralanan Aysultan Kadınlar Plajının kira bedellerinin artması üzerine yıllık kira bedeli 1 milyon 89 bin TL’ye çıktı.

Son dakika... Antalya’da korkutan deprem! Son dakika... Antalya’da korkutan deprem!

Osman Tarik Ozcelik (Small)-1

Daha önce plajı 3 kez ihaleye çıkaran Alanya Belediyesi ihaleye kimsenin girmemesi nedeniyle plajı kiraya veremedi. 15 ay kira sözleşmesi bulunan plaj bir kez daha ihaleye çıkarılacak. Eğer yine bir talep olmazsa Başkan Özçelik, plajı Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne iadesi için talepte bulunacak.

Aysultan Kadinlar Plaji (Small)

İADE EDİLECEK

Meclis toplantısında İYİ Parti Meclis Üyesi Serdar Sönmez’in önergesi üzerine Uğrak Mahallesi’ndeki Aysultan Kadınlar Plajı hakkında açıklamalar yapan Başkan Özçelik, şu şekilde konuştu:

“Aysultan Kadınlar Plajı 29 Ağustos 2022’de 3 yıllığına Alanya Belediyesi tarafından kiralanmıştır. O zamanki kira bedeli artarak geldiği için bu yıl ki kira bedeli 1 milyon 89 bin TL. Alanya Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi’ne o plaj için 1 milyon 89 bin TL kira ücreti ödeyecektir. Burası 16 Ağustos 2023’te ihaleye çıktı ama giren olmadı ve dolayısıyla geçen yıl kullanılamadı. Bu yıl 30 Mayıs’ta 1 milyon 89 bin TL kira ödeyeceğimiz yeri 1 milyon 100 bin liradan kiraya vermek ve kamu zararı oluşmaması adına üzerine bir para koymadan ihaleye çıkardık fakat bir talep olmadı. Ayrıca 23 Haziran 2024’te yine aynı ücretle ihaleye çıkardık yine talep olmadı. Şu an itibariyle yaklaşık 14-15 ay kira süresi kaldı. Bir kez daha ihaleye çıkaracağız. Eğer yine talip çıkmaz ise Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne iade etmek adına bir talebimiz olacak. Çünkü 2022’de de 2023’te de ve 2024’te de gelir elde edemediğimiz bir yerin kirasını ödemiş olacağız. Alanya Belediyesi adına bu bir zarar demektir.”

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN