Antalya’nın ve Akdeniz’in büyük kısmında olduğu gibi Alanya’da da doğal güzellikler oldukça zengin. Torosların tertemiz havasını solumanın mümkün olduğu bölge geçmişten bugüne harika iklimi, muhteşem manzarası ve doğal güzellikleri ile dünyanın her yerinden insanın dikkatini çekip tatil listelerinin başında konumlanmayı başarıyor. Coğrafi konumu sebebi ile büyüleyici bir ortam sunan Alanya’da mağaralar, koylar ve birçok doğal güzellik turistlerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Antalya’nın en popüler tatil beldelerinin başında gelen Alanya, her yönüyle etkileyici bir bölge. Akdeniz’in huzur dolu atmosferine komşu olan tatil beldesi, aynı zamanda Alanya tarihi yerleri ile öne çıkarken, Alanya doğal güzellikleri arasında herkese hitap eden etkileyici bölgeler yer alıyor.

İlçe doğanın güzelliklerini keşfe çıkmak isteyenlere plajlar, kanyonlar, çaylar ve tarihe tanıklık edebileceğiniz pek çok güzellik ile eşsiz seçenekler sunuyor. Ayrıca bölge, ülkede yaşanılan ekonomik sıkıntılar ile tatilini otelde gerçekleştiremeyecek kişilere de doğanın kollarında yeşil ve maviye doyacağınız kamp alanlarıyla hem ekonomik hem de panoramik tatil fırsatları sunuyor. Deniz kenarında mı? Ağaçlar arasında mı? Antik kent yanında mı? Yoksa maviyle yeşili aynı karede yakalayacağınız kanyonlarda mı? Nasıl bir kamp yapmaya karar verdikten sonra ise geriye kampınızı nerede yapacağınızı belirlemek kalıyor. Biz bugün Antalya’nın en gözde ilçelerinden biri olan Alanya’da hem ekonomik hem de renkli bir tatil gerçekleştirebileceğiniz kamp alanlarını paylaşacağız sizinle. İşte tüm detaylarıyla o kamp alanları…

Sapadere Kanyonu Kamp Alani 1 (Small)

SAPADERE KANYONU KAMP ALANI

Sapadere Kanyonu, tatilini kampta geçirmek isteyen tatilcilerinin en gözde yerlerinden biri. Burası sahip olduğu tesisler sebebiyle tatilcilerin neredeyse tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Kanyonun hemen girişinde bulunan restoran, otopark, piknik alanı ve çadır kamp yerleri size konforlu bir tatil deneyimi sunarken, beş yıldızlı otelleri aratmıyor. Alanda bulunan yürüyüş rotaları ve doğal havuzlar kamp süresince gerçekleştirebileceğiniz aktivite fırsatlarına da olanak sunuyor. 400 metre yüksekliği ile tatilcilere seyir zevki yüksek anlar yaşatan bu kanyon, kurulan çelik destekli iskeleler sayesinde de gezebiliyor.

Megastar'dan Kırkpınar provası... Sekapark Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu... Megastar'dan Kırkpınar provası... Sekapark Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu...

Ince Kum Orman Kampı (Small)

İNCEKUM ORMAN KAMPI VE PİKNİK ALANI

Eşsiz doğası ve unutulmaz manzarası ile her yıl on binlerce ziyaretçisine kapılarını açan Alanya, İncekum Orman Kampı alanı sayesinde yeşile ve maviye doyacağınız bir tatili size yaşatmakta ve WC, duş, restoran, kafe ve ücretsiz otopark gibi olanaklarla kampçılara konforlu bir tatil sunmaktadır. Altın sarısı kumu, berrak denizi, ormanın içindeki yürüyüş rotaları ile her tatilcinin yüzünü güldürür niteliklere sahiptir. Ayrıca alanın denize neredeyse 0 olması alanın tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Alanda tüm ihtiyaçları karşılayabilecek işletmelerin varlığı, burayı aileler tarafından da sık sık tercih edilen bir kamp alanı yapmıştır.

Dim Çayı Kamp Alanı (Small)

DİM ÇAYI KAMP ALANI

Dim Çayı, ilçede söz konusu kamp olunca rağbet gören yerlerden bir diğeri. Doğal güzelliği, çaydan akan serin suyu ve balıkları ile hem piknikseverlerin hem de kampçıların kalbini aynı anda kazanmayı başaran bu eşsiz yer rafting, dağ bisikleti, trekking gibi pek çok spora da olanak sağlamakta. Alanda her türlü ihtiyacınıza cevap veren pek çok işletme de bulunuyor. Doğa ile baş başa kalmak isteyenlerin uğrak rotalarından biri olan bu yer, hem otobüslerle hem de kendi aracınızla kolayca ulaşabileceğiniz konforlu bir kamp olanı olarak sizi karşılıyor.

Aytap Antik Kenti Kamp Alani 696X464 (Small)

AYTAP ANTİK KENTİ KAMP ALANI

Denize olan kıyısı ile hem tarihi hem de doğayı aynı karede bize suna bilen bu kent, coğrafi özellikleri ile geçmişteki popülaritesini günümüze kadar koruyabilen alanlardan biri. Denizin mavisi, doğanın yeşili ve tarihi özellikleri ile Aytepe Antik Kenti, tatilcilere unutamayacakları bir tatil fırsatı sunuyor. Deniz kıyısı olması sebebiyle kampçıların dikkatini çekmeyi başarmış bu yerde bölgeye yakın işletmeler bulunuyor ama biz yine de kampçıların bu alana tüm eksikliklerini yanında temin ederek gelmelerini öneriyoruz çünkü bu işletmeler her ihtiyacınıza cevap verir nitelikte değil. Kalıntıların Roma ve Bizans özelliklerini taşıdığı bu kentte ise, kenti gezmek isteyen kampçıları en belirgin yapı olarak hamam karşılayacak. 

Muhabir: BUSE ER