Antalya’nın Alanya İlçesi’nde X-Waters Açıksu Yüzme Dünya Şampiyonası Alanya Etabı, 11 Mayıs 2024 (yarın) tarihinde düzenlenecek. Yurt içi ve yurt dışından toplamda 12 ülkeden 400 sporcunun yarışacağı yarışmada dereceye girenler, Temmuz ayında Rusya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak. Çocuk sporcularında katılım sağlayabileceği yarışmada 500 metre, 3 kilometre, 5 kilometre ve 1 mil kategorilerde yarışılacak.

Alanya Yuzme (Small)

YARIŞMALAR NE ZAMAN?

Yüzme lisanslı sporcuların katılım sağlayacağı yarışmaya toplamda 400 sporcu katılacak. 9-12 yaş çocuk yarışları 500 metrede düzenlenecek. 5 kilometre ve çocuk yarışları 11 Mayıs Cumartesi günü (yarın), 1 mil ve 3 kilometre yarışları ise 12 Mayıs Pazar Günü yapılacak.

Yuzme Yarismasi (Small)

 YARIŞMALAR NEREDE YAPILACAK?

Kıran kırana yapılacak olan yarışma, Alanya Belediyesi’nin arkasında yer alan Galip Dede Plajında yapılacak. 5 km yarışı Kleopatra Plajından başlayarak Galip Dede plajında sona erecek. Diğer yarışlar ise Galip Dede Plajında başlayarak yine Galip Dede Plajında sona erecek.

Alanya Belediyesi Yuzme (Small)

80 YAŞINDAKİ SPORCU GENÇLERE KARŞI YARIŞACAK

Birçok yaş grubundan sporcunun katıldığı yarışmada en genç sporcu 9 yaşında, yetişkin kategorisinde 18 yaş, en yaşlı sporcu ise 80 yaşında.

Alanya Belediyesi Yuzme Yarismasi (Small)

Antalyaspor’un 2023-2024 karnesi çıktı… Bakın Antalyaspor neler yapmış Antalyaspor’un 2023-2024 karnesi çıktı… Bakın Antalyaspor neler yapmış

DERECEYE GİREN YARIŞMACILAR RUSYA’YA GİDECEK

Yarışmaya katılanlara kürsü ödülü ve kupa ödülü verilecek. Ayrıca kendi kategorilerinde ilk 3’e giren sporcular, Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak. Dünya Şampiyonası ise Temmuz ayında Rusya’da yapılacak.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN