Alanya'da denetimlerini sıklaştıran Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine Gümüşgöze Mahallesi’ne giderek, incelemelerde bulundu. Yol kenarına dökülen, kokmuş ve bozulmuş kuru incir, kuru kayısı ile dut kurusu tespit etti. Ürünlerin, H.U.’ya ait olduğu, reçel ve pekmez yapımında kullanıldığı belirlendi. İmalathanede inceleme yapan ekipler, hijyen şartlarının sağlanmadığı, gıda kodeksine uygun olmayan ekipmanlar kullanıldığı ve üretilen ürünlerin uygun olmayan şartlarda depolandığını belirledi.

Alanya Imalathane (2) (Small)

İNSAN SAĞLIĞI İLE OYNUYORLAR

Zabıta ekipleri, halk sağlığını ilgilendiren üç kamyon dolusu ürünü teslim alarak, imhasını gerçekleştirdi. Ayrıca söz konusu imalathanenin, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadığı da tespit edilirken, 200519207 sayılı işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarına ilişkin yönetmeliğin 6. maddesi gereğince mühürlenerek her türlü ticari faaliyetleri durduruldu.

Aydın’ın dünyaca ünlü mavi sularına bayrak müjdesi Aydın’ın dünyaca ünlü mavi sularına bayrak müjdesi

Alanya Imalathane (3) (Small)

İMALATHANE MÜHÜRLENDİ

Denetlemeye katılan Belediye Zabıta Müdürü Naci Uzunsakal yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Gümüşgöze Mahallesi’ne ekiplerimizle birlikte gittiğimizde, üç kamyon dolusu çürümüş incir, kayısı ile dut kurusunu kurtlanmış ve bozulmuş halde bulduk. Ardından ruhsatsız olan ve merdiven altı üretim yapan imalathaneyi tespit ettik.

Alanya Imalathane (1) (Small)

Bozulmuş bol miktarda şişelenmiş ürün, günü geçmiş ürünler belirledik ve imha etmek amacıyla hepsine el koyduk. Ayrıca işyerini de mühürledik. Şahısların internet üzerinden satış yaptıklarını tespit ettik. Bu durumu da en kısa zamanda engelleyeceğiz. İnsan sağlığıyla asla oynatmayacağız.  Denetimlerimiz aralıksız devam edecek."

Alanya Bozuk Recel

Kaynak: BÜLTEN