Yaklaşık 1 aydır Alex de Souza ile görüşmeler yapan Antalyaspor yönetimi, geçtiğimiz hafta taraftarlarına müjdeli haberi vermiş ve Brezilya’lı teknik adam ile 2 yıllık anlaşmaya varıldığını duyurmuştu. Alex de Souza’nın resmi imzayı atmasının ardından sözleşmedeki detaylar yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. Sözleşmede dikkat çeken maddelerden biri tek taraflı fesih maddesi eğer Antalyaspor yönetimi, transfer engelini kaldıramazsa Brezilyalı teknik adamın tek taraflı fesih hakkı bulunuyor. 

Antalyasınanfoto

“ENGELİ KALDIRACAĞIZ”

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Antalyaspor, Alex de Souza için imza töreni düzenlemiş imzaların atılmasının ardından basın mensuplarıyla soru cevap kısmına geçildi. Basın mensupları tarafından sorulan transfer engeli sorusuna Başkan Sinan Boztepe” Temmuz’un ilk haftası transfer dönemi başlıyor. Transfer dönemi başlamadan engeli kaldıracağız. Bununla ilgili ön çalışmalarımızı yapıyoruz” cevabını verdi ve taraftarların yüreğine su serpti. 

Alexantalyafotoıkı

2024 Samsun Alaçam Güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı? 2024 Samsun Alaçam Güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı?

TRANSFER ENGELİ NASIL KALKAR?

Antalyaspor’un transfer engelini kaldırabilmesi için eski futbolcuları olan Erkan Eyibil, Amar Gerxhaliu, Fedor Kudriashov, Sherel Floranus ve Gustavo Blanco Leschuk’a olan borçlarını ödemesi gerekiyor. Kırmızı Beyazlıların bu borçları kapatabilmesi için 1.2 milyon euro ödeme yapması lazım. Akrep bu parayı ödemesi halinde transfer için önünde bir engel kalmayacak ve Alex de Souza’nın tek taraflı fesih maddesinin geçerliliğini yitirmesinin yanında Brezilya’lı teknik adam takımı istediği gibi dizayn edebilecek.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN