Dünya genelinde her yıl kutlanan anneler günü toplumda büyük bir öneme sahip. Hey yıl mayıs ayının 2. haftasında kutlanan anneler günü farklı ülkeler de farklı tarihlerde de kutlanıyor.  Tarihi Antik Yunan tarihine kadar uzanıyor. Yunan mitolojisin de Rhea’nın anısına başlayan bu gelenek yıllar boyunca bir çık ülkede kutlanıyor. Ancak Amerika Birleşik Devleti’nde Anna Jarvis kaybettiği annesi için başlattığı anma günü ilerleyen zamanda ise kongrenin onayıyla daha geniş kitlelere yayılıp dünya genelinde anneler günü olarak benimsenmeye başlanıyor.

Mersin’in yeni üyeleri görücüye çıktı… Bu hayvanların görüntüleri sizi mest edecek Mersin’in yeni üyeleri görücüye çıktı… Bu hayvanların görüntüleri sizi mest edecek

Anneler Gunu Ne Zaman (Small)

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN?

Dünya genlinde her yıl mayıs ayında kutlanan anneler günü bu yıl hangi tarihe geldiği ise merak konusu oldu. Bu yıl Türkiye de anneler günü 12 Mayıs 2024 Pazar gününe denk geliyor.  Ancak başka ülkelerde farklı tarihlerde kutlanıyor. Norveç ve Yunanistan gibi ülkeler şubat ayının ikinci pazar gününde kutlarken, İngiltere, Nijerya ve İrlanda gibi ülkeler Büyük Perhiz'in dördüncü pazar gününde annelerini onurlandırıyorlar. Bazı ülkeler ise mayıs ayının ilk veya ikinci pazar gününde bu özel günü kutluyorlar. Kutlama tarihlerinin yanı sıra, bazı ülkelerin Anneler Günü kutlamaları Babalar Günü ile birleşik olabilirken, bazıları ise ayrı ayrı günlerde anneleri ve babaları ayrı ayrı onurlandırıyorlar.

Anneler Gunu (Small)

ANNELER GÜNÜN DE NASIL HEDİYE ALINIR?

Her yıl mayıs ayında kutlanan anneler günü annelere olan sevgiyi ve saygıyı göstermenin bir yolu olarak vurgulanıyor. Anneler günün de anneye ne alınacağı ise belirsizleşiyor. Peki nasıl hediyeler tercih edilmeli? Annelerin daha çok seveceği ve güzel hatıralar bırakan hediyeler seçilebilir. Kişisel bakım ürünleri, el yapımı hediyeler, yaratıcı ve unutulmaz bir anneler günü deneyimi veya fikirlerle onları mutlu edebilir ve anneler gününü kutlanabilir.

Muhabir: STAJYER MUHABİR ABDÜLREZZAK KILIÇ