Antalya’nın Noel Baba ve Aziz Nikola Kilisesi’nden dolayı turistik ilçeleri arasında yer alan Demre 31 Mart 2024’de sandık başına gitti. Demreliler belediyelerini yönetecek belediye başkanını seçti.

Geçtiğimiz dönem Millet İttifakı adayı olarak seçimlere giren Okan Kocakaya uzun yıllardır belediye başkanlığı yapan Süleyman Topçu’yu makamında ederek İYİ Parti’den belediye başkanı seçilmişti. Kocakaya milletvekili adayı olmak için belediye başkanlığından ayrılmış, sonradan milletvekili aday adaylığından da istifa etmişti. Okan Kocakaya CHP’den aday olmak istese de aday gösterilmeyince DP’den aday oldu.

Bir önceki seçimlerde yarıştığı Süleyman Topçu ise İYİ Parti’den aday gösterildi. Kocakaya’nın yerine meclis üyeleri Gülsüm Cengiz’i belediye başkanı seçmişti. Cengiz ise aday olmadı.

Seçimlerde Demre’de 70 sandıkta 21 bin 196 seçmen oy bulunuyor.

Peki Demre Belediyesi’ni yönetecek olan yeni belediye başkanı kim?

DEMRE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

CHP: Fahri Duran

MHP: İbrahim Oğuz

İYİ PARTİ: Süleyman Topçu

SAADET PARTİSİ: Nuri Tural

Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi bayramda da ziyaretçilerini ağırlıyor Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi bayramda da ziyaretçilerini ağırlıyor

YENİDEN REFAH: Yasin Karahanlı

BBP: Mehmet Koparıcı

VATAN: Hatice Demir

DP: Okan Kocakaya

HÜDAPAR: Sedat Dinler

BTP: Döndü Koymat

HKP: Ali Dede

ZAFER: Sinem Karaca

17 MAHALLEDE OY KULLANILDI 

Bu arada Demreliler sadece ilçe belediye başkanı ve meclis üyelerini seçmediler. Ayrıca büyükşehir belediyesi, yaşadıkları mahallenin muhtarı ve azaları için de oy verdiler. Peki hangi mahallelerde muhtar seçildi:

“Gökyazı, Beymelek, Büyükkum, Karabucak, Köşkerler, Alakent, Küçükkum, Yaylakaya, Çevreli, Kapaklı, Belören, Kaleüçağız, Gürses, Kayaaltı, Yavu, Çağman, Davazlar.”

DEMRE BELEDİYE BAŞKANI KİM SEÇİLDİ?

Demre Belediye Başkanının kim olduğunu yasaklar kalktıktan sonra bu ekrandan öğrenebilirsiniz.

Muhabir: NİHAT TOKLU