Şiddetli sıcaklıkların baş gösterdiği Antalya'da vatandaşlar su sıkıntısı ile karşı karşıya kalıyor. Online şikayet platformuna özellikle son haftalarda kentte yaşanan su sıkıntısı ile ilgili sayısız şikayet geliyor. Antalya'nın özellikle Elmalı, Kepez, Kaş, Muratpaşa gibi ilçelerinden gelen su kesintisi şikayetleri giderek artarken vatandaşlar gerekli çalışmaların yapılması için tüm yetkililere çağrıda bulundu.

Camasir Makinesi

"YETKİLİLER DÖNÜŞ YAPMIYOR"

Antalya'nın merkez ilçelerinden olan Kepez'de yaşanan su sıkıntısı hakkında vatandaşlar bazı günlerde 15 saat süren su kesintileri olduğunu söyledi. Çamaşır, bulaşık, banyo gibi temel ihtiyaçlarının sekteye uğradığını belirten vatandaşlar Kepez'de sık sık yaşanan su kesintileri için yetkililerden kesin çözüm bulunmasını istiyor. Kepez'de yaşayan bir başka vatandaş ise 12 saate yakın süren su kesintisi için yetkililere ulaşmaya çalıştıklarını ancak bir dönüş alamadıklarını belirterek yardım istedi.

Birikenbulasik

Emeklerinin yok oluşunu göz yaşlarıyla izledi Emeklerinin yok oluşunu göz yaşlarıyla izledi

"MURATPAŞA'DA SU BASINCI YETERSİZ" ŞİKAYETİ

Antalya'da bulunan ve diğer bir merkez ilçe olan Muratpaşa'da da su sıkıntıları devam ediyor. Fener Mahallesi'nde yaşayan bir vatandaş su basıncının yetersiz olduğunu belirtti. Gece saatlerinde suyun geldiğini ve biriken işlerini gece saatlerinde halletmeye çalıştıklarını ifade eden vatandaş gündüzleri suyun çok az aktığını, ASAT'a başvurduklarını ama sonuç alamadıklarını söyledi.

Bulasik Makinesi

VATANDAŞ KÖKLÜ ÇÖZÜMLER İSTİYOR.

Elmalı'da yaşayan bir vatandaş günlerdir susuz kaldığını ve son 1 aydır sadece geceleri birkaç saat su geldiğini söyledi. ASAT'a defalarca başvurduklarını ancak ilgilenen kimsenin olmadığını söyleyen vatandaş Antalya'nın çoğu bölgesinde yaşanan bu soruna artık köklü çözümler bulunması gerektiğini ifade etti.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA