Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri vesilesiyle Antalya Adliyesi tarihinde ilk kez kurulan ve Antalya Adliyesi’nde görevli Hakimlerimiz ve adliye personelimiz ile avukatlardan oluşan Türk Halk Müziği Korosu’nun verdiği konser, unutulmaz anlara sahne oldu.

Aspendos'ta dev konser… Aspendos'ta unutulmaz gece Aspendos'ta dev konser… Aspendos'ta unutulmaz gece

Antalya Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere; Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Yakup Ali Kahveci, Antalya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Oğuzhan Yaşar, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Sayın Orhan Özdemir, 3. İdare Mahkemesi Başkanı Erkan Atılı, 4. İdare Mahkemesi Başkanı Seyfettin Kara, 2. Vergi Mahkemesi Başkanı Meriç Erdoğan, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Ekercin, Muratpaşa Kaymakamı Sayın Dr. Orhan Burhan, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Tarık Hekimoğlu, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Sayın SG. Yarbay Tolga Coşkun, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, Hakimler, Cumhuriyet Savcıları, adliye personeli ve onların aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

5Ed290B7 3298 459F A13D Bcbaec4382Da (Small)

Antalya Adliyesi İdari İşler Müdürü Şef Sayın Can DURSUN yönetiminde sahne alan koro ve saz ekibi, 2023 yılında UNESCO tarafından ve Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile de anma ve kutlama programına alınan büyük halk ozanı Aşık Veysel’e ait “Havalanma Telli Turnam” adlı türküyle konsere başladı ve Anadolu’nun çeşitli yörelerinden derlenmiş türkülerle konsere devam etti. Şef Sayın Can Dursun’un büyük bir ustalık ve titizlikle adeta nakış gibi işleyerek yönettiği koro ve sazlar uyumları ile göz doldururken seyirciler de muhteşem gecede zaman zaman koroya eşlik etti. Birbirinden güzel türküleri seslendiren Türk Halk Müziği korosu, göz alıcı performansları ile seyirciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Yaklaşık 1,5 saat süren konserde koro, 18 eser seslendirdi.

C0928A09 6998 43A7 935F 5Cb514A88568 (Small)

Konser sonunda Antalya Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Yakup Ali Kahveci, yaptığı konuşmasında; “Antalya Adliyesi Türk Halk Müziği koromuz ilk konserini verdi. Anadolu’nun bağrından kopup gelen türküleri, koromuz adeta bir kilim gibi bizlere işledi. Bu gece çok güzel bir müzik ziyafeti yaşadık. Bu etkinliği gerçekleştiren koro şefimize ve koromuzun değerli saz ve söz ekibine, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

C0928A09 6998 43A7 935F 5Cb514A88568 (Small)-1

Adliyemizde görevli Hakimlerimiz ve adliye personelimiz ile avukatlardan oluşan bu heyet bizi onurlandırdı. Antalya Adliyesi olarak bu tür sosyal etkinlikleri her zaman destekleyeceğiz. Programımıza katılan başta Sayın Valimize, il protokolümüze, değerli konuklarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 12.25.43 (1) (Small)

Konuşmanın ardından, Antalya Valisi Sayın Hulusi ŞAHİN ile Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Yakup Ali Kahveci Antalya Adliyesi Türk Halk Müziği koro şefi Can Dursun’a çiçek takdim ettiler.

Kaynak: ANTALYA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI MEDYA İLETİŞİM BÜROSU / BÜLTEN