Antalya'da ekmeğe zam yapılması kararının kesinleşmesine çok az kaldı. 220 gram ekmek 9 TL'den satılırken ilgili kurumlar tarafından ekmeğe yeni fiyat teklifi verildi. Artan girdiler ve işçilik maliyetlerinin öne sürüldüğü zam isteminde verilecek karara çok az kaldı. İlgili meslek odaları tarafından Ticaret Bakanlığı'na sunulan teklife hala yanıt bekleniyor.

Aman dikkat! Antalya’ya sıcak hava dalgası geliyor… 21 Haziran Antalya hava durumu Aman dikkat! Antalya’ya sıcak hava dalgası geliyor… 21 Haziran Antalya hava durumu

Ekmek (Small)

GÖZLER TİCARET BAKANLIĞI'NDAN GELECEK KARARA ÇEVRİLDİ

Elde edilen son verilere göre Balıkesir'de 10 TL'ye, Erzincan'da ise 9 TL'ye yükselen 200 gram ekmeğin Antalya'da kaç TL'ye yükseleceği merak ediliyor. Ekmeğe 2 kentte ard arda zam gelmesinin ardından turizmin başkenti olarak ün salmış Antalya'da ekmeğe zam yapılıp yapılmayacağı merakla bekleniyor. Ticaret Bakanlığı'ndan gelecek karara göre Antalya'da ekmeğe zam yapılıp yapılmayacağı belli olacak. Söz konusu konuyla ilgili ATSO ve AESOB'un yaptığı başvuru ise bakanlığa iletildi.

Gramekmek (Small)

DAHA YÜKSEK FİYATA DAHA AZ EKMEK

Antalya'da bulunan fırıncıların söz konusu teklifi kabul etmesi durumunda ekmeğin gramajı düşecekken fiyatında ise artış meydana gelecek. Teklifin kabul edilmesi durumunda 220 gramı 9 TL'den satılan ekmeğin gramajı 200 gram olacak ve 10 TL'den satış yapılacak. Yaşanan gelişmelerle birlikte simit, poğaça gibi ürünlerin fiyatında artış yapılıp yapılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN