Yıllardır hayvancılıkla uğraşan Aksulu Recep Bal, artık üretim yapmanın çok zor olduğunu belirtti. Girdi fiyatları nedeniyle maliyetlerin giderek arttığına vurgu yapan Bal, “Samanıydı, yemiydi, ilacıydı, mazotuydu, ne derseniz deyin, artık üretim yapmak neredeyse imkânsız hale geldi. Bu şartlar altında hem hayvancılık olsun hem de tarımsal ürünler olsun, yetiştirmeniz çok güç” dedi.

BEKLENEN KAZANÇ OLMADI

Kurban Bayramı’nda da bekledikleri ilgiyi göremediklerine değinen Bal, “Tamam, parası olan kurbanını kesti ama emeklisi, işçisi kurbanlıkların yanına bile yaklaşamadı. Bu hayat pahalılığı nedeniyle insanlar artık isteseler de kurban kesemiyor, almak istediklerini alamıyor. Hal böyle olunca da hayvanlarımızın çoğu elde kaldı. İstediğimiz satışları yapamadık. Zaten sattıklarımızdan da beklediğimiz kazancı elde edemedik” diye konuştu.

Recep Bal13 (Small)

Antalya’dan Ankara’ya eleştiri yağdı Antalya’dan Ankara’ya eleştiri yağdı

YETERLİ TEŞVİK VERİLMELİ

Devlet tarafından acil olarak hayvancılık sektörüne gereken desteğin verilmesi gerektiğine işaret eden Recep Bal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu maliyetler karşısında gerçekten de artık dayanacak gücümüz kalmadı. Devlet tarafından yeterli teşviklerin bir an önce verilmesini bekliyoruz. Yoksa ileriki yıllarda hayvancılık sektörü daha da zor durumlara düşecektir.”

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / SERCAN AYTIŞ