Bit pazarı, genellikle ikinci el eski eşyaların yer aldığı, işe yarar seçeneklerin alım satıma konu olduğu, ucuz alternatif arayanların tercih ettiği alışveriş yerleri olarak ön plana çıkıyor. Son günlerde eskiye özlem duyan kişilerin aksine ekonomik olarak zor durumda olanların tercih ettiği bit pazarları, Türkiye’nin hemen her şehrinde bulunmaktadır. Peki, Antalya bit pazarı nerede? Hangi gün ne zaman kuruluyor? Tüm detayları aktarıyoruz…

Antalya bit pazarı yol tarifi bilgilerine bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Antalya bit pazarı nerede ne zaman kuruluyor sorusuna da yanıt bulabileceksiniz. Alanya gibi ilçe bazında da mevcut pazarları araştırdık. İşte detaylar…

Antalya Bit Pazari 5

Antalya'daki Bit Pazarları Hakkında

Antalya, Akdeniz Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden birisi olarak ekonomik açıdan da gelişmiş kentlerimiz arasında yer alıyor. Nüfusun yoğun olması, beraberinde alışveriş seçeneklerinde çeşitliliği de sağlıyor. Bit pazarları ise önceleri nostaljik zaman geçirmek isteyen kişilerin tercihi iken şimdilerde ekonomik olarak mecbur kalanların ilk adresi konumunda yer alıyor. Antalya bit pazarı nerede sorusunu 2024 yılı için sizlere yanıtlıyoruz.

Antalya’da bit pazarları, genellikle merkez ilçelerde kurulmaktadır. Eski bit pazarı yoğun olarak araştırılsa da birçoğu kapanmış, yeni bit pazarı halinde faaliyet göstermektedir. İşte Antalya’nın bit pazarı listesi…

Antalya Bit Pazarı Nerede?

Antalya’da gerek merkez ilçesi gerekse de diğer ilçeler sınırları içerisinde pek çok bit pazarı kurulmaktadır. Daha çok kullanılmış ikinci eşyaların alınıp satıldığı bu yerler, günümüzde vatandaşların ucuz alışveriş için tercih ettiği noktalar arasında yer alıyor. Antalya bit pazarı nerede sorusu ise sıkça sorulmaktadır.

Antalya’da bit pazarı nerede sorusunu hemen yanıtlayalım:

  • Antalya bit pazarı, Kepez ilçe sınırları içerisinde bulunan “Varsak Karşıyaka Mahallesi’ndeki 1168. Sokak üzerinde kurulmaktadır.
  • Mahalle genelinde bit pazarı kriterlerine uyum sağlayan pek çok ikinci el eşya alım satımının yapıldığı yer bulunabilmektedir.
  • Bu nedenle Antalya bit pazarı nerede sorusu için doğrudan Kepez ilçesindeki “Varsak Karşıya Mahallesi’ni” örnek olarak gösterebiliriz.

Antalya Bit Pazari 7

1- Alanya Bit Pazarı Nerede?

Antalya’nın en önemli ilçelerinden birisi olan Alanya, tatilcilerin de en çok ziyaret ettiği bölgelerdendir. Bu nedenle Alanya bit pazarı nerede sorusu da sıkça soruluyor. Alanya’da doğrudan bit pazarı statüsünde herhangi bir yer yoktur. Bu nedenle sorusunun doğrudan net bir cevabı bulunmuyor.

Ancak Alanya alışveriş yerlerini incelediğinizde pek çok ikinci el eşyanın satıldığı “pazar” formatındaki yeri bulabilirsiniz. Bununla birlikte halk pazarları, sosyete pazarları ve daha birçok alışveriş noktasını bu şekilde bulabilmeniz mümkündür.

Antalya Bit Pazarı Hangi Gün Kuruluyor?

Antalya bit pazarı nerede sorusundan sonra bu pazarın hangi gün kurulduğuna değinelim. Antalya’da bit pazarı, ikinci el telefondan mobilyaya kadar pek çok ürünün bulunabildiği kapsamlı bir yapıdadır. Kapalı halk pazarında açılan tezgahlarda pek çok ürünü bulabilir, aynı zamanda düşük bütçeli alışveriş yapabilirsiniz.

Varsak Bit Pazarı olarak geçen Antalya bit pazarı hangi gün kuruluyor? İşte yanıtı… Antalya Varsak Bit Pazarı, Cumartesi gecesinden açılır ve Pazar akşamına kadar tezgahlarda alışveriş yapılabilir. Bu nedenle hafta sonu dilediğiniz zaman gidebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Antalya Bit Pazari 2

Antalya Bit Pazarı Ne Zaman Kuruluyor?

Antalya’da bit pazarı hangi gün kuruluyor sorusunu yanıtladık. Şimdi bu pazarların ne zaman kurulduğunu açıklayalım. Antalya bit pazarı nerede diye araştıran okuyucularımız, bu pazarların saat kaçta kurulduğunu merak ediyor.

Antalya bit pazarı ne zaman kuruluyor sorusunun yanıtı şu şekildedir:

  • Varsak Bit Pazarı, genel anlamda Cumartesi akşam 19:00 sularında kurulup Pazar günü aynı saate kadar açık kalmaktadır.

Antalya Bit Pazari 4

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya bit pazarı nerede sorusuna yönelik olarak sıkça sorulan soruları yanıtladık:

1- Alanya'da bit pazarı var mı?

Antalya’nın Alanya ilçesinde bit pazarı yoktur. Ancak bit pazarı benzeri ikinci el eşyaların alınıp satıldığı yerler bulunmaktadır. Vatandaşlar tarafından bu bölgeler de bit pazarı olarak tanımlanmaktadır.

Son dakika… Hangi Antalyalı  başpehlivan diğerine kafa attı? Ali Gürbüz İsmail Balaban güreşini kim kazandı? Sekapark’ta büyük kapışmalar… Son dakika… Hangi Antalyalı başpehlivan diğerine kafa attı? Ali Gürbüz İsmail Balaban güreşini kim kazandı? Sekapark’ta büyük kapışmalar…

2- Antalya'da bit pazarı hangi günler var?

Antalya’da bit pazarı Cumartesi ve Pazar günleri kurulmaktadır. Şehrin ünlü Varsak Bit Pazarı, Varsak Karşıyaka Mahallesi 1168. Sokakta bulunuyor. Kapalı halk pazarında kurulan tezgahlar, Cumartesi akşamından Pazar akşamına kadar açık kalmaktadır.

Antalya bit pazarı nerede sorusunu yanıtladık. Konuyla ilgili deneyimlerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilir, düşüncelerinizi belirtebilirsiniz

Muhabir: Nihat Toklu