Daha önce Konyaaltı Belediye Başkanlığı yaptığı sürede Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı da yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeniden aynı göreve döndü. 13 ilden, 84 belediye başkanı ve 217 meclis üyesini bünyesinde barındıran Akdeniz Belediyeler Birliği Meclisi, 11. dönemin ilk toplantısını Antalya’da gerçekleştirdi. Meclis toplantısına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Belediyeler Birliği Meclisi belediye başkanları ile meclis üyeleri katılım sağladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Akdeniz Belediyeler Birliği Meclis toplantısı başladı. Meclisin açılış konuşmasını gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 31 Mart yerel seçimlerinde halkın kararıyla belediye başkanı ve meclis üyesi olarak seçilen tüm birlik üyelerini tebrik etti.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 17.15.55 (9) (Small)

İŞBİRLİĞİ İÇİNDE YENİ BİR DÖNEM

Akdeniz Belediyeler Birliği’nde 4 dönem başkanlık görevini üstlendiğini hatırlatan Başkan Böcek, “Bu birliğin kuruluşu, yerel yönetimler arasında daha güçlü bir dayanışma ve işbirliği kültürünü tesis etme amacını taşımaktadır. Bu doğrultuda; hiçbir belediyemizin seçildiği partisine bakılmadan, kimseyi ötekileştirmeden, ayırmadan herkesi kucaklayacağımız, işbirliği içerisinde çalışacağımız yepyeni bir dönemi başlatacağımıza inanıyorum. Yeni dönemde seçilen siz belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizle daha uyumlu, azimli ve kararlı olarak çalışacağımıza şüphem yoktur” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 17.15.54 (Small)

ŞEHİRCİLİK FUARI TEKRAR BAŞLIYOR

Akdeniz Belediyeler Birliği bünyesinde bulunan herkesin birbirinden güç alarak ortak hedeflerle ilerleyeceğini ileten Başkan Muhittin Böcek, “Yeni projelerimizi bilim ve tekniğin ışığında sürdürecek, panel, hizmet içi eğitimler, sempozyumlar gibi faaliyetler düzenleyeceğiz" açıklamasında bulunurken Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı döneminde başlatmış olduğu ve 2021'den bu yana sekteye uğramış olan ‘Antalya Şehircilik Teknolojileri Fuarı ve Yerel Yönetimler Sempozyumu’nu tekrardan yapacaklarının altını çizdi.

Dikkat! Antalya’nın ilçelerinde yağış olacak… Antalya’da bayramın 2. Günü hava nasıl olacak? 17 Haziran Antalya hava durumu Dikkat! Antalya’nın ilçelerinde yağış olacak… Antalya’da bayramın 2. Günü hava nasıl olacak? 17 Haziran Antalya hava durumu

Whatsapp Image 2024 05 28 At 17.15.55 (1) (Small)

MUHİTTİN BÖCEK 193 OY İLE BAŞKAN SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından Akdeniz Belediyeler Birliği meclis toplantısına geçilirken, meclisin geçici Divan Başkanlığı görevini en yaşlı üye sıfatı ile Senirkent Belediye Başkanı Hüseyin Baykal üstlendi. Meclis üyeleri ise Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığı için aday gösterdiği isim Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek oldu. Gerçekleşen gizli oylamanın ardından 193 meclis üyesinin oyunu alan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 2 yıl için Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanlığına seçilen isim oldu. Korkuteli Belediye Başkanı Saniye Caran ve Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş ise Akdeniz Belediyeler Birliği’nin Divan Katip Üyeliğine seçilen isimler oldu.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 17.15.55 (3) (Small)

ENCÜMEN SEÇİMLERİ GERÇEKLEŞTİ

Akdeniz Belediyeler Birliği’nin Birlik Meclisi 1’inci Başkan Vekilliğine Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara seçilirken, 2’nci Başkan Vekili ise Gökhan Yılmaz oldu. Akdeniz Belediyeler Birliği Encümen üyeliğine ise Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Cengiz, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Dinar Belediye Başkanı Veysel Topçu, Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca seçildi. Gerçekleşen toplantıda Akdeniz Belediyeler Birliği’nin plan ve bütçe, çevre komisyonu ve turizm komisyonu üye seçimleri de yapıldı.

Muhabir: SİBEL YEŞİL