Büyükşehir Belediyesi tarafından Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen atölye çalışmalarının temmuz ayı etkinlikleri belediyenin resmi hesabından paylaşıldı. Karaalioğlu Parkı içersinde yer alan merkezde bu ay 'artık mumlarla kokulu mum yapımı, el yapımı kağıt, dikişsiz kırkyama' gibi birçok etkinlik gerçekleştirilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi'nde verilen kurslara katılım için herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor. Belediye tarafından ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilen kurslar ile çocuk, yetişkin her yaştan vatandaş farklı alanlarda kendini geliştirme imkanı bulunuyor. Merkezin temmuz ayı çalışmalarında çocuklar için sanal oyun VR atölyesi ve yetişkinler için el yapımı kağıt, eski çoraptan bez bebek yapımı gibi çeşitli atölyeler yer alıyor.

Inovasyonkurs (Small)

ETKİNLİKLERDE YAŞ SINIRI YOK

Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi, çocuklar ve yetişkinler için sosyal becerileri geliştiren etkinliklerde bulunurken bir yandan da kullanılmış ürünlerle yeni ürünler elde edilmesine olanak sağlıyor. 'Sürdürülebilir ve yaşanabilir Antalya' mottosuyla hizmet veren atölyede Temmuz ayı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 4-16 Temmuz 2024 tarihleri boyunca devam edecek etkinlikler Karaalioğlu Parkı içerisinde bütün vatandaşların katılımına açık bir şekilde sürdürülüyor.

Muğla’da 16 saatlik ‘Arıza’ mesaisi… O ilçede su krizi yaşanıyor! Muğla’da 16 saatlik ‘Arıza’ mesaisi… O ilçede su krizi yaşanıyor!

Temmuztakvim (Small)

SANAL OYUN ATÖLYESİ NEDİR?

8-16 yaş grubundaki çocuklar için gerçekleştirilen atölye çalışmasında sanal gerçeklik aracılığı ile çocuklarda çevre bilinci oluşturmak hedefleniyor. Sanal gerçeklik oyunlarıyla, çocuklar Antalya'daki doğal güzellikleri keşfederken, deniz ve doğa ekosistemini öğrenerek çevre bilincine eğlenceli bir yöntem ile sahip oluyor. Söz konusu etkinlik ile çocuklar çevreyle etkileşime girerken erken yaşta çevre bilinçleri de gelişmiş oluyor. Atölye çalışmasında yer alan oyunlardan bazıları Falezlerde bulunan su altı, Patara’da deniz kaplumbağaları, Termessos'ta kuşlar âlemi, orman yürüyüşü ve doğada kamp şeklinde sıralanıyor. Hem eğlendirici hem öğretici etkinlik sayesinde çocuklar Falezlerin su altı dünyasını sanal gerçeklik gözlükleriyle keşfedebiliyor, Patara’da deniz kaplumbağalarını yakından görüp Termessos Antik Kenti'nde bulunan kuşları izleyebiliyor.

Vratolye (Small)

Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliklere herhangi bir yaş sınırı olmadan tüm vatandaşlar ücretsiz katılabilir. Atölye ve etkinlikler hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, www.antalya.bel.tr sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip ederek atölye çalışmalarına ve takvimine ulaşabilir.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN