Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ilk döneminde özellikle ilçe ve kırsalda yaptığı projeler biliniyordu. Yerel seçim sonuçlarında da Başkan Böcek kırsaldan çok ciddi oy almayı başardı. Başkan Böcek bir köyün hikayesi ile ilgili yapılan bir videoyu kendi sosyal medyasından paylaşmış.

Antalya turizm merkezi Alanya eski düzene geri dönüyor Antalya turizm merkezi Alanya eski düzene geri dönüyor

Finike’nin bu şirin ilçesinin kaderini bakın Antalya Büyükşehir Belediyesi nasıl değiştirmiş? İşte bir köyün hikayesi…

Gokbuk Kanyonu (Small)-3

Antalya’nın portakalıyla meşhur Finike ilçesine bağlı olan Gökbük Köyü, ‘Bütünşehir Yasası’nın ardından mahalle diye anılmaya başlandı. Finike kent merkezine 27 kilometre uzaklıktaki Gökbük, sedir, çam, meşe, ardıç ve sandal ağaçlarıyla sarıp sarmalamış.

Gökbürk’e Arykanda ve Limyra Antik Kentleri hayli yakın. Burada daha önce ünlü sanatçılar konser vermişti. Başgöz Çayı köyü ikiye ayırıyor.

Köy, kanyonuyla doğa sporcularının da ilgi odağı. Köyde bulunan çok sayıdaki endemik bitkiden köylüler macun, krem ve çay yaparak satıyorlar.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE HİZMET ATAĞI

Bu şirin köyün kaderi adeta Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile komple değişmiş. Başkan Muhittin Böcek tarafından yayınlanan kısa videoda Gökbük Muhtar azası Musa Çelikol, “Köyümüz çok güzel, yemyeşil. Ancak Muhittin Böcek’ten evvel fazla hizmet gelmedi buraya. Biz görmedik. Muhittin Böcek öncelikle köyümüze hamur yoğurma makinası gönderdi. Böylece kadınlarımızı hamur yoğurmaktan kurtardı. Üzüm sıkma makinası gönderdi. Böylece rahat ettik. Ayrıca salça makinası verdi. Hayatımızı kolaylaştırdı” dedi.

Gokbuk Belediye Hizmet (Small)

BÜYÜKŞEHİR GÖKBÜK’Ü ELDEN GEÇİRMİŞ

Antalya Büyükşehir Belediyesi sadece verdiği makinalarla değil, köyü komple elden geçirerek de Gökbük sakinlerine dokunmuş. Göçmek üzere olan köyün okulu kapanmış. Ancak Antalya Büyükşehir Belediyesi tadilat yaparak okulun yeniden eğitim öğretime dönmesini sağlamış. Köyün mezarlığı elden geçirilmiş ve köyün yolları onarılarak asfaltlanmış. Belediye ayrıca buraya park ve spor aletlerini koymuş. Daha önce sık sık su baskınlarının yaşandığı köyde kanalizasyon yapılarak su baskınlarının önüne geçildi.

Muhittin Bocek-1

VİDEO’YA İLGİNÇ FİNAL

Köye yapılan yatırım ve hizmetlerin vatandaşlar tarafından anlatıldığı video görüntüsünün sonunda ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Birileri sizi unutmuş olabilir. Ancak bu yörük çocuğu sizi asla unutmayacak” diyor.

Muhabir: YAPRAK ÖZER