31 Mart yerel seçimlerinde Mesut Kocagöz Kepez Belediye Başkanı seçildi. Çok ciddi bir seçim kampanyası düzenleyen Başkan Kocagöz ipi göğüslemeyi başardı. Mazbatasını aldıktan 3 gün sonra Kocagöz bayram tatiline çıktı. Ancak Kocagöz için bayram tam anlamıyla kabusa dönüştü. 12 Nisan 2024 günü meydana gelen teleferik kazası ile hemen tatilini kesen Başkan Kocagöz, sabaha kadar gözünü kırpmadan kurtarma çalışmalarına katıldı, kriz masasında görev aldı.

Kepez E Teleferik Projesi (Small)

KAZA SONRASI TUTUKLANMIŞTI

Teleferikte mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldıktan sonra Başkan mesut Kocagöz’ü kötü bir sürpriz bekliyordu. 14 Nisan 2024 günü bilgisine başvurulmak üzere Adliye Sarayı’na davet edilen Kocagöz, burada bir anda sanığa dönüştürülerek tutuklanarak 61 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye oldu.

Antalya’nın tarihi kervansarayı korunamıyor… Bir tarihi eser daha ölüyor! Antalya’nın tarihi kervansarayı korunamıyor… Bir tarihi eser daha ölüyor!

ÖNÜNDEN BİLE GEÇMEZ

Bir dönem teleferiğin bağlı bulunduğu Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan ANET Şirketini yöneten Kocagöz, teleferik yüzünden çok büyük bir mağduriyet yaşadı. Hatta Başkan Kocagöz için “Bunca yıl teleferik ile ilgilendi ancak bir daha önünden bile geçmez yorumları yapıldı.

Mesut Kocagoz Kepez

KEPEZ'DE TELEFERİK PROJESİ

Meğer yaşanan teleferik kazası olmasa aslında Başkan Kocagöz’ün hayatı bir kez daha teleferik ile kesişecekmiş. Başkan Kocagöz seçim öncesinde hazırlattığı projelerini vatandaşlara anlatmış, onların da görüşlerini almıştı. Başkan Mesut Kocagöz’e seçim kazandıran projelerin arasında meğer teleferik projesi de varmış.

"TELEFERİK HATTI KURACAĞIZ"

Bakın Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz projeleri arasında yer alan teleferik ile ilgili neler yazmış:

“Kepez’in bundan böyle sosyal bir ilçe, turistik bir bölge olarak anılması için, Antalya’nın en güzel manzarasına sahip ilçemizi yerli ve yabancı turistlere açacak, aynı zamanda şehir trafiğine nefes aldıracak bir teleferik hattı kuracağız. Öncelikli amacımız Kepezli vatandaşlarımızın daha sosyal bir kentte yaşama hakkı olduğu fikrinden yola çıkarak, Kepez’e yeni bir sosyal alan yaratmak adına bu projeyi gerçekleştireceğiz. Öte yandan dünyanın çekim merkezi, ülkemizin gözbebeği turizm şehri Antalya’da, ilçemizin de turizm pastasından pay almasını sağlayacağız. Teleferik projesi sayesinde, yüzlerce ülkeden gelen milyonlarca turistin bir kısmının ilçemize de gelmesini sağlayarak bölgemizde bir turizm potansiyeli yaratacağız. Ayrıca şehir hastanesine gelen vatandaşımızın ulaşımına da ilave bir çözüm yaratmış olacağız” demiş.

Kepez Teleferik Projesi (Small)

'GÜVENLİ, HIZLI VE KONFORLU'

Teleferik için ‘güvenli, hızlı ve konforlu’ benzetmesi yapan Başkan Kocagöz proje tanıtımını şöyle sürdürmüş:

“Bu teleferik hattı ziyaretçilerine benzersiz Antalya manzarası eşliğinde panoramik, güvenli, hızlı ve konforlu bir seyahat deneyimi sunacak. Öte yandan ilçenin önemli sosyal, yaşamsal ve sağlık noktalarını birbirine bağlayan, güvenli ve modern bir alternatif ulaşım aracı olacak. Bu teleferik hattı, Eski Pil Fabrikasından Çankaya Seyir Terasına panoramik seyir imkanı sağlarken, başta Çankaya, Yavuz Selim, Kazım Karabekir, ve Barış Mahallelerimizin ulaşım sıkıntısını çözecek, devamında Şehir Hastanesine güvenli, hızlı ve konforlu bir seyahat deneyimi de sunmuş olacak.”

Teleferik Projesi Antalya (Small)

BU PROJEYİ YAPMAZ

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün seçim kitapçığında da yer verdiği bu projenin hayata geçirilip geçirilmeyeceği ise merak konusu oldu. Başkan Kocagöz’ün bu projeyi hayata geçirmesinin çok zor olduğunu belirten vatandaşlar, “Tüm dünyanın gündemine gelen bu kaza sonrası bırakın Mesut Kocagöz’ü Antalya’da bir başka belediye başkanının bile artık teleferik projesi üretmesi imkansız görünüyor” dediler.

Muhabir: YAPRAK ÖZER