Antalya Büyükşehir Belediyesi tarımın başkenti olarak adlandırılan Finike İlçesi’ndeki kanalizasyon kokusu nedeniyle kolları sıvadı. Tarım kadar turizmin de yoğun olduğu Finike’de oluşan kanalizasyon kokusu nedeniyle turizm oldukça kötü etkileniyordu. Özellikle Finike’nin çarşısında oluşan kötü kokudan dolayı hem turistler hem de yerli halk mağdur oluyordu. Her geçen gün artarak hat safhaya ulaşan kötü koku vatandaşlara zor anlar yaşatırken Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçenin imdadına yetişti.

Antalya Buyuksehir Belediyesi Finike Kanalizasyon Calismasi (Small)

FİNİKE’NİN KOKU SORUNU TARİH OLDU

Finike’de turizmi olumsuz etkileyen kanalizasyon kokusu nedeniyle yerli halk yıllardır mağdur oluyordu. Rahatsızlıklarını Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne dile getiren vatandaşların imdadına Başkan Muhittin Böcek yetişti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile Finike’deki kanalizasyon sorununu çözüme kavuşturduklarını duyurdu. Başkan Böcek sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı videoda, “Doğal güzellikleri, mis gibi portakal kokuları ve huzuruyla ünlü Finike ve bu güzel ilçeye yakışmayan kanalizasyon sorunu. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in dediği gibi 100 yılın sorunuydu bu kanalizasyon. Yapılmamıştı.

Antalya Buyuksehir Belediyesi Finike Kanalizasyon (Small)

Adana’da çocuklar eğlenerek öğrendi Adana’da çocuklar eğlenerek öğrendi

Daha önce yönetimin ‘yapacağız’ deyip de yapmadığı bir sorundu. Bu sorundan en çok etkilenen ise tabii ki ilçenin can damarı olan çarşısı. Dışarıdan gelen tatilcilerimiz de çok şikayetçiydi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin dev projesi ile birlikte bu sorun tarih oldu. Finike’nin belli yerlerinde vardı, merkezde vardı, Yeni Mahalle’nin bir kısmında vardı. Buraya Muhittin Başkanımız geldi. Sorunlarımızı taleplerimizi ilettik. Sağ olsun Muhittin Başkanımız da tamamladı” sözlerine yer verildi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN