Antalya’nın en işlek caddelerinden bir tanesi haline gelen Altınova Caddesi’nde birçok sorun yaşanıyor. Mahallenin bir alanı imarlıyken kalan kısmı imarsız ancak imarlı olan kısımda birçok sorun yaşanıyor. Mahallenin imara açılmasının ardından yolun yapılmasını dört gözle bekleyen mahalle sakinleri büyük bir hüsrana uğradı. Öte yandan kış ayları boyunca yağan yağmurlar ile birlikte caddenin büyük bir alanı sular altında kalıyordu. Altınova Düden Mahallesi Muhtarı Cemali Çetinkaya, yetkililere durumu bildirdi ancak muhtarın sözleri dikkate alınmadı. Her yağmurda sular altında kalan Antalya Caddesi üzerinde bulunan 60’lık yolun ilerisindeki bölümün bir kısmı mahallede patlayan ana boru nedeniyle sular altında kalırken, vatandaşlar yolda yürümekte zorluk yaşadı. Daha önce mahalle muhtarının isteği üzerine caddeye zerzemin yapılmıştı ancak muhtarın bütün itirazlarına rağmen zerzemin yanlış yere yapıldı.

Whatsapp Image 2024 06 09 At 14.27.19 (Small)

MUHTARI DİNLEMEDİLER

Altınova Düden Mahallesi Muhtarı Cemali Çetinkaya daha önce, “Biz oraya zerzemin yaptırdık. Normal şartlarda bu zerzeminin bu suyu çekmesi gerekiyor. Ancak bu zerzemini bizim belirttiğimiz yere yapmayarak, 50 metre aşağıya yaptılar. Bu sebepten dolayı suyu çekemiyor. Ayrıca biz bu çalışmayı 60’lık yolda bulunan kanalizasyona bağlamalarını istedik onu da yapmadılar. Dolayısıyla zerzemin işlevsiz kaldı” sözlerine yer vermişti.

Whatsapp Image 2024 06 09 At 14.27.17 (Small)

GÖSTERMELİK ÇALIŞMA YAPILDI

Altınova Caddesi’ndeki ana borunun patlamasıyla birlikte cadde sular altında kalırken, mahalle muhtarı sabah saatlerinde yetkililere durumu bildirdi. Ancak borunun ne zaman yapılacağı henüz bilinmiyor. Zerzeminin yanlış yere yapılmasından dolayı, yolu işgal eden su zerzemine ulaşamadı. Mahalle sakinleri duruma isyan ederek, “Kış aylarında yağan her yağmurda bu yol resmen kapanıyor. Bırakın yaya olarak bu yolu kullanmayı, araçlarla bile zar zor kullanıyoruz. Bilek boyunu geçecek kadar su birikiyor bu yolda. Her yağmurda aynı sorun. Mahalle sakinleri olarak çilemiz bitmek bilmiyor.

Antalya’nın o ilçesi susuz kalabilir... O ilçede oturanlar dikkat! Antalya’nın o ilçesi susuz kalabilir... O ilçede oturanlar dikkat!

Whatsapp Image 2024 06 09 At 14.27.19 (2) (Small)

Kış aylarında çektiğimiz çile, yaz aylarında da devam ediyor. Kış aylarında suyun biriktiği yere borudan sızan sular doldu kış aylarında olduğu gibi biriken bu suyu da zerzemin çekemedi. Yağmur suyunun birikmesinden dolayı buraya bir sürü zerzemin yapıldı ama tabiki de etkili olmadı. Çünkü zerzemin muhtarımızın belirttiği yere yapılmayarak, suyun biriktiği yerden metrelerce uzağa yapıldı. Zerzemin tamamen göstermelik yapılmış oldu” sözlerine yer verdiler.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN