Herkes onun için kapış kapış bilet alıyor... Zeynep Bastık Antalya'ya geliyor Herkes onun için kapış kapış bilet alıyor... Zeynep Bastık Antalya'ya geliyor

Can Ağacı Sağlık ve Eğitim Vakfı, Akdeniz Üniversitesi Heykel Bölümü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile düzenlenen Böbreğim Benim Can Yoldaşım Heykel Sergisi’nin açılışında; CANSEV Başkanı Çocuk Nefroloji Uzmanı Doktor Sema Akman, serginin küratörlüğünü üstlenen Akdeniz Üniversitesi Heykel Bölümü Başkanı Hanife Neris Yüksel ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanı İsmail Oskay’ın açılış konuşmalarının ardından katılımcılar, anlatımlar eşliğinde sergiyi gezdi. Böbrek sağlığı ve hastalıkları hakkındaki farkındalığı arttırmayı amaçlayan heykel sergisi atık malzemelerin geri dönüşümleriyle gerçekleştirildi.  "Böbreğim Benim Can Yoldaşım Heykel Sergisi’’14 Haziran’a kadar Bülent Ecevit Kültür Merkezinde ziyarete açık olacak.

866C9F9A 38Bf 4306 92Ff 1Cbcc076470E (Small)

 Ayrıca hafta sonu 8-9 Haziran tarihlerinde Bülent Ecevit Kültür Merkezi önünde, yoksul çocuklara yardım için Antalya Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile bir kermes düzenlenecek. CANSEV Başkanı Çocuk Nefroloji Uzmanı Doktor Sema Akman sergiyi ve kermesin amacını şöyle aktardı; “Böbreğini kaybetmiş çocukları yakinen gördüğüm için, böbrek sağlığı ve böbreklerini nasıl koruyabilecekleri konusunda halkın farkındalığını artırmak onları bilgilendirmek için farklı bir yöntem seçtik, böbrek sağlığının önemini ve korunması konusunu sanat ile aktarmak istedik.

Ca900C3D 0445 4Fd2 8A26 5A8568Bb2026 (Small)

Bu konuda Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Heykel Bölümü’n den destek aldık. Sanatçılarımıza böbrek nasıl çalışır, böbrek nakli nasıl olur vb. anlattım. Daha sonra tasarımlarını yaptılar. Özellikle böbrek sağlığını korumanın önemini eserlerinde vurguladılar. Organizasyonda katkıları bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Çevikol Tuncer, Antalya Büyükşehir Belediyesi Turizm Şube Müdürü Selma Gençel ve serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

63Ee85E7 Aba6 447D Bc96 8E768D80B032 (Small)

Heykel bölümüne ve Büyükşehir Belediyesine ’de ayrıca iş birlikleri için teşekkür ediyorum. Sergimize ve ücretsiz kermesimize tüm halkımızı davet ediyorum.” 

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK