Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğal Yaşam Parkı sakinlerine verilmek üzere 8 ton beyaz et alınacak. Konuyla ilgili ihale açan Antalya Büyükşehir Belediyesi, temin edilecek beyaz eti Doğal Yaşam Parkı’nda yaşayan hayvanlara yıl boyunca dağıtacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ihale 28 Haziran 2024 günü saat 14.30’da kurumun Yüksekalan Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No 20 adresinde 4. Kat İhale Salonu’nda yapılacak. İhaleyi alan firmadan etler belli periyodlarla alınacak, ancak 30 Kasım 2024 tarihine kadar alım işlemini bitirmiş olacak.

Antalya Hayvanat Bahcesi-1

NE ZAMAN YAPILDI?

Antalya’nın içinde onlarca kuş ve hayvan türünü barındıran hayvanat bahçesi Büyükşehir Belediyesi tarafından Kepezaltı Piknik ve Rekreasyon Projesi kapsamında 400 dönümlük bir araziye yapılmıştır. Bu parkın yapım çalışmaları 1989 yılında yapılmaya başlanmıştır. Türkiye’nin en büyük doğal yaşam alanlarından biri olan Doğal Yaşam Parkı aynı zamanda hayvanlara sunduğu yapay göl ve şelale gibi olanaklarla dikkat çeker. Tesisin içinde idare binası da yer almaktadır.

Antalya Hayvanat Bahcesi Et

EVCİL HAYVAN YASAK

Hayvanat bahçesinde uyulması gereken bazı kurallar bulunur. Doğal Yaşam Parkı’na evcil hayvan getirilmemesi istenir. Motorlu araçlar ile bahçeye girmek yasaklanmıştır. Park yerinde tutulması önerilir. Hayvanların strese girmemesi için yüksek sesle konuşmak, müzik dinlemek önerilmez.

Antalya Yasam Park (Small)

BELEDİYE YEM VERİLMESİNİ İSTEMİYOR

Ziyaretçilerin dikkat etmesi gereken en önemli konulardan bir diğeri de hayvanlara yem verilmemesidir. Hayvanlar belirli beslenme saatlerinde kendi sistemlerine uygun yiyeceklerle beslenir. Bu nedenle ziyaretçilerin hayvanlara verdiği ürünler olumsuz sonuçlara yol açabilir. Doğal Yaşam Parkı’nda piknik yapmak isteyenler için belirli bölgeler ayrılmıştır. Bu alanların dışında piknik yapılması uygun görülmez. 

Aybastı’da Megastar Ali Gürbüz ile Paşa’nın aslanı Orhan Okulu finalde kapıştılar! Seyirciler izlemeye doyamadı… Peki Aybastı’da altın kemeri kim kuşandı? Aybastı’da Megastar Ali Gürbüz ile Paşa’nın aslanı Orhan Okulu finalde kapıştılar! Seyirciler izlemeye doyamadı… Peki Aybastı’da altın kemeri kim kuşandı?

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahcesi (Small)

ÇOK ÇEŞİTLİ HAYVAN TÜRÜ VAR

Hayvanat bahçesinde bulunan türler arasında büyükbaş, küçükbaş hayvanlar, zebra, at, lama, uçan memeliler, timsah, yılan gibi çeşitli sürüngenler, maymunlar, aslan, kaplan, zürafa ve deniz canlıları yer alır.

DOĞAL YAŞAM PARKI GİRİŞ ÜCRETLERİ NEDİR?

Doğal Yaşam Parkına girişlerde küçük bir miktar istenir. Araçla giriş yapmak isteyenler 20 TL öder. Aracın içinde kaç kişi olduğu önemli değildir. Tam bilet 7 TL iken öğrenci bileti 2 TL’dir. 12 yaş altı kişilerden ise ücret alınmaz.

Doğal Yaşam Parkı Pazartesi günleri kapalıdır. Bunun dışındaki günlerde sabah saat 09:00’dan 18:30’a kadar ziyarete açıktır.

Antalya Yasam Parki

DOĞAL YAŞAM PARKINA NASIL GİDİLİR?

Doğal yaşam parkına gelmek için tramvayı tercih edenler son durak Fatih’te inebilir. Tramvayın girişindeki üst geçidi kullanarak karşıya geçilir ve 15 dakikalık yürüyüşün ardından hayvanat bahçesine ulaşılır.

Otobüsle gelmek isteyenler ise DC15, DC15A, DC27, 506, SD20, KF52 gibi otobüslere binerek 11419/ BLV- 14 veya 11298/ BLV 11 numaralı duraklarda inebilir. Arından yine 15 dakikalık bir yürüyüşün ardından hayvanat bahçesine ulaşılır.

Özel araçlarla gelmek isteyenler ise Antalya- Burdur karayolu üzerinden tabelaları izleyerek bölgeye ilerleyebilir. Cezaevi kavşağında yan yoldaki 3266 sokaktan girilerek hayvanat bahçesine ulaşılır.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA