Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından oluşturulan tam donanımlı hayvan ambulansı sokaklardaki sahipsiz hayvanların trafik kazası ya da benzer durumlarda oluşan can kayıplarını en aza indirmek amacıyla gece gündüz demeden hizmet vermeye devam ediyor.

Abc074C9 Cc9E 49Eb 8111 5Fdd3805F54A (Small)

Antalya’nın dünyaca ünlü sahili rekor yuva bekliyor Antalya’nın dünyaca ünlü sahili rekor yuva bekliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin eksiksiz donanımları ile hizmet veren hayvan ambulansı sokaktaki canlara derman oluyor. Sokakta meydana gelen trafik kazaları ya da başka sebeplerle yaralanan hayvanların imdadına koşan hayvan ambulansı ile sokaktaki canların emniyeti sağlanmaya çalışılıyor. 7/24 hizmet veren ambulans ile kaza nedeniyle yaralanan ya da hastalanan sahipsiz sokak hayvanlarının yardımına koşuluyor.

AMBULANSA NASIL ULAŞILIR?

Acil cerrahi müdahalenin yapılmasının yanı sıra ambulansta yoğun bakım ünitesi, solunum cihazı gibi hayati değerler için son derece önemli olan cihazlar ve donanımlar yer alıyor. Zor durumda kalan hayvanların imdadına koşan ambulans sayesinde sokak hayvanlarının ölüm oranları azaltılıyor. Böyle bir durumla karşılaşan vatandaşların 0242 332 22 33 numaralı acil çağrı merkezine durumu bildirmeleri ile belediye ekipleri olay yerine gelerek acil müdahalede bulunuyor.

Bcca39F8 2036 4130 9E4A 297138B98C20 (Small)

7 GÜN 24 SAAT HİZMET VERİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hayvan ambulansı hizmetinin yanı sıra belediyenin Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi, Antalya’da bulunan sahipsiz hayvanlar için 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Yaralı ya da acil durumda olan hasta hayvanlar, belediyenin Hayvan Koruma ve Kontrol Ekipleri ya da Veteriner Hekim gözetiminde “Hayvan Ambulansı” ya da “Hayvan Kontrol Ekip Aracı” ile bakımevine naklediliyor. Acil durumlarda gelen bütün ihbarlar dikkate alınarak, geliş sırasına göre en hızlı şekilde değerlendiriliyor.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN