Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından hayata geçirilen ve 'sürdürülebilir ve yaşanabilir bir Antalya' hedefiyle yola çıkılan Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi’nde eğitici atölye çalışmaları çocuk ve yetişkinler için hizmet vermeye devam ediyor. 

Inovasyon Merkezi (Small)

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin çevre odaklı projelerinden biri olan Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi'ne büyük küçük herkes yoğun ilgi gösteriyor. 2022 yılında faaliyete geçen ve Antalya'nın Karaalioğlu Parkı içerisinde bulunan Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 7'den 70'e herkese çevre bilinci aşılamayı hedef edinen projelerinden sadece biri. Merkezin Haziran ayı takviminde takas şenliği, el yapımı kağıt, sanal oyun atölyesi gibi farklı etkinlikler yer alıyor.

Cevrei̇novasyon (Small)

ETKİNLİKLERLE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANIYOR


Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi’nde sürdürülebilir yaşam ve çevre odaklı etkinlikler yoğun ilgi görüyor. Çocuklar ve yetişkinler için hizmet vermeye devam eden merkezde her ay farklı etkinlikler gerçekleştiriliyor. Merkezde birçok atık malzemeye yeniden hayat verilerek doğaya uyumu devam ettirilirken bir yandan da özellikle çocuklara çevre bilinci aşılanıyor.

Antalya’da neferler tutuldu! Antalya’da neferler tutuldu!

E17E3C72 283F 4255 Abe5 07D43C826Cdb (Small)
Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi’nde çocuklar ve yetişkinler için aylık programlar düzenleniyor ve merkeze gelen büyük küçük herkes hem boş zamanını kaliteli bir şekilde geçiriyor hem de eğitici çalışmalarla kişisel gelişimine katkı sağlıyor. Merkezde gerçekleştirilen eğitimlere ek olarak çevre konulu söyleşiler, toplantılar, sergiler de düzenleniyor.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN