Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan onay almamış 92 adet teraziye el koydu. Kentin farklı bölgelerinde ölçü ayarları hileli olan terazileri ile satış yapan seyyar satıcılara Büyükşehir Belediyesi Zabıta memurları 'dur' dedi. Ölçü ayarları hileli olan teraziler ile kentteki vatandaşları mağdur edecek satışlar gerçekleştiren seyyar satıcıların terazilerine el konularak ilgili birimlere teslim edildi.

Antalya Buyuksehir-1

Antalya’nın o mahallesi diken üstünde… Elektrikler uyutmuyor Antalya’nın o mahallesi diken üstünde… Elektrikler uyutmuyor

92 ADET HİLELİ TERAZİYE EL KONULDU

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta memurlarından Mehmet Çağrı Nefes söz konusu çalışma hakkında "Antalya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerince sorumluluk bölgelerimizde yapılan denetim ve operasyonlarda izinsiz satış yapan seyyar satıcılardan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ölçülendirilmemiş, hileli, damgasız olan terazi ve ölçü aletlerine ekiplerimizce el konulmuştur.  Alınan teraziler ise belediyemiz ölçü ayar memuru tarafından hileli olduğu tespit edilmiş olup toplamda 92 adet teraziye tarafımızdan el konulmuştur. " dedi.

X5 868787016Jgj

TERAZİLER GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILACAK

Zabıta ekiplerince toplanan teraziler hakkında bilgilendirme yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi Personeli Mekke Yıldız, "ekiplerimizin yapmış olduğu denetimler sonucunda kullanım standartlarına uygun olmayan tartı ve ölçüm aletlerinin sıfır atık kapsamında geri dönüşüme kazandırılmak üzere teslim almak için buradayız. Elektronik atık kapsamında geri dönüşüme kazandıracağız." ifadelerine yer verdi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN