Antalya’da vatandaşlar şehir içi otobüslerin bazı hatlarda yetersiz olmasından şikayetçi. Uzun aralıklarla geçen otobüslerin aşırı kalabalık olması, klima açmayan otobüsler, iş giriş çıkış saatlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle araçlara binmekte zorlanmak gibi durumlar vatandaşların şikayet konusu oldu.

Antalya Toplu Ulasim 6 X N U P Cover.jpg

BAZI OTOBÜS HATLARI ŞİKAYET KONUSU OLDU

Antalya’da vatandaşlar online şikayet platformlarına şikayet yağdırıyor. Şikayet konusunun başında şehir içi toplu taşıma yer alıyor. Vatandaşların şikayetleri arasında ilk sırayı otobüsler aldı. Online şikayet platformu üzerinden yapılan şikayetlerin büyük kısmında otobüslerin normal saatinde gelmemesi, yolcuları gördükleri halde durmamaları, klimaları açmayan otobüsler, iş giriş ve çıkış saatlerinde otobüslerin yoğunluğu karşılayamaması gibi konular yer aldı.

Antalya Toplu Ulasim Araclari 23 Nisan Gunu Ucretsiz (Small)

Özellikle işten geç saatlerde çıkan vatandaşlar otobüs seferlerinin erken saatlerde bittiği hatlar konusunda mağdur olduklarını dile getiriyor.

Birçok vatandaş bazı bölgelerdeki seferlerin uzun aralıklarla olması nedeniyle otobüslerin aşırı kalabalık olduğunu bu nedenle otobüslere binmekte zorlandıkları yönünde şikayette bulunuyor.

Antalya Toplu Ulasim Sefer Saatleri (Small)

Belediyelere yapılan şikayetlerden bir diğeri de yaz aylarında artan sinek ve böcekler için ilaçlamaların yetersizliği oldu. Birçok ilçeden vatandaş bölgelerine ilaçlama yapılması konusunda çağrı yapıyor.

ELEKTİRİK VE SU KESİNTİLERİ DE ŞİKAYET EDİLİYOR

İkinci sırada ise su kesintisi şikayetleri yer alıyor. Yaz aylarında sık su kesintisi yaşayan vatandaşlar durumdan mağduriyetlerini dile getiriyor. Aynı zamanda su faturalarının beklenenden çok daha fazla olduğu yönünde şikayette bulunanlar var.

27 Ocak Antalya Elektrik Kesintisi

Muğla’nın o pazarı inceleme altında Muğla’nın o pazarı inceleme altında

Bir diğer şikayet konusu ise elektrik kesintileri oldu. Antalya’nın farklı ilçelerinde uzun aralıklarla meydana gelen elektrik kesintileri nedeniyle vatandaşlar eşyalarının bozulduğunu ve elektriğin uzun saatler gelmemesi nedeniyle mağdur olduklarını dile getiriyor.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA