Antalya Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclisi idari anlamda önemli kararlar aldı. Tarihi nitelikteki kararlarla bir yeni daire başkanlığı ve o daire başkanlığının altına iki adet müdürlük kuruldu. Ayrıca bir daire başkanlığının adı değiştirilirken, diğerinin ise bağlı bulunduğu daire başkanlığı değişti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 13 Haziran 2024 günü yapılan Antalya Büyükşehir  Belediyesi Meclis kararları uygulanmaya başlandı.

YENİ DAİRE BAŞKANLIĞI KURULDU

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Esnaf ve Sanatkar İşleri Daire Başkanlığı kuruldu. Antalya’da esnafın sorunlularının çözümü için son derece önemli olan Daire Başkanlığı’nın altına iki adet de müdürlük oluşturuldu. Buna göre Esnaf ve Sanatkarlar Şube Müdürlüğü ile AR-GE ve İnovasyon Şube Müdürlüğü kuruldu. Önümüzdeki günlerde daire başkanlarının ve şube müdürlerinin  ataması yapılacak.

Ulasim Daire Baskanligi (2) (Small)

DAİRE BAŞKANLIĞI’NIN ADI DEĞİŞTİ

Kaynak ve Geliştirme Değiştirme Daire Başkanlığı’na bağlı olan Yat Limanı ve Kaleiçi Şube Müdürlüğü’nün adı değişti. Yat Limanı ve Kaleiçi Şube Müdürlüğü’nün yeni adı Araştırma ve Planlama Şube Müdürlüğü oldu. Araştırma ve Planlama Şube Müdürlüğü yine Kaynak ve Geliştirme Değiştirme Daire Başkanlığı’na bağlı olacak.

Antalya turizm merkezi Alanya eski düzene geri dönüyor Antalya turizm merkezi Alanya eski düzene geri dönüyor

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN DAİRESİ DEĞİŞTİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan değişiklikler bununla da sınırlı kalmadı. Kaynak ve Geliştirme Değiştirme Daire Başkanlığı’na bağlı olan Terminaller Şube Müdürlüğü’nün de bağlı bulunduğu daire değişti. Terminaller Şube Müdürlüğü Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı bünyesine dahil edildi.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / GÜNAY SARI