Tüm yurtta coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin 19 Mayıs Pazar günü saat 20.00’da gerçekleştirdiği ‘Müze Konseri’ ile kutladı. İzleyenlerin marşlara eşlik ettiği konserde bayram coşkulu bir kutlamaya dönüştü.

Antalya Dob Müze Konseri 19.05 (11) (Small)

Antalya’nın tarih ve sanat dolu atmosferinde gerçekleşen konserde Serap Demirhan (Soprano), Işılay Meriç Karataş (Soprano), Betül Uzunoğlu Oruç (Soprano), Arzu Yaman (Soprano), Bilge Yılmaz (Soprano), Seçil Fenercioğlu (Mezzo Soprano), Tuğçe Oğuzülgen (Mezzo Soprano), Erdi Can Aybaş (Tenor) Dağhan Ergün (Tenor) ve Mehmet Ali Tutar (Bariton) solist sanatçı olarak görev aldı. Konserde Antalya Devlet Opera ve Balesi Koro Sanatçılarının Şefliğini Mahir Seyrek üstlenirken, sanatçılara Piyanist Yücel Yalçın eşlik etti.

Antalya'nın bitmeyen sorununa vatandaşlar isyan etti! Antalya'nın bitmeyen sorununa vatandaşlar isyan etti!

Antalya Dob Müze Konseri 19.05 (8) (Small)

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın büyük coşkusunu, sanatın büyüsüyle bir araya getiren konserde; Giuseppe Verdi’nin ‘Nabucco ve La Traviata’, Emmerich Kalman’ın ‘Şen Dul ve Çardaş Prensesi’, Jacques Offenbach’ın ‘Barcarolle’, Georges Bizet’in ‘Carmen’, Felix Körling’in ‘Gençlik Marşı’, Musa Süreyya’nın ‘Vatan Marşı’ ve Muammer Sun’un ’19 Mayıs Marşı ve İzmir Marşı’ piyano eşliğinde seslendirildi.

Kaynak: ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ / BÜLTEN