Türkiye’nin en büyük doğal yaşam parkı unvanına sahip olan Antalya Doğal Yaşam Parkı’nın içerisinde servis idari binası, yazlık ve kışlık olarak ayarlanan yapay ve doğal gölet ve şelaleler yer alıyor. Ayrıca sürüngenevi, kuşevi, yırtıcı hayvanlar, kanguru, midilli at gibi birçok hayvan için barınaklar bulunuyor.

Antalya Dogal Yasam Parki Puma (Small)

HAYVAN VE DOĞA SEVGİSİNİN CANLILIĞI AMACININ KORUNMASI

Antalya Doğal Yaşam Parkı, havası ve su kaynakları, orman ve topraklar için her gün biraz daha kirlenen, kirlendikçe azalan hayvansal çeşitliliği önlemek için doğal yaşam alanı oluşturmayı amaçlıyor. Hayvan ve doğa sevgisinin canlılığını vatandaşlarımıza aşılamayı hedefliyor. Ayrıca temiz hava ve çeşitli hayvanlar eşliğinde güzel vakit geçirmek için çok sık tercih edilen yerler arasındadır.

Antalya Dogal Yasam Parkina Nasil Gidilir (Small)

ANTALYA DOĞAL YAŞAM PARKI’NA NASIL GİDİLİR?

Antalya’nın Kepez İlçesi’nde bulunan Doğal Yaşam Parkı’na ulaşım oldukça kolaydır. Merkeze olan yarım saatlik uzaklığı ile vatandaşlar, toplu taşıma araçları veya özel araçlar sayesinde kolaylıkla ulaşabiliyor.

Antalya Dogal Yasam Parki Maymun (Small)

ANTALYA DOĞAL YAŞAM PARKI’NA TRAMVAY İLE GİDİLİR Mİ?

Bulunduğunuz duraktan Fatih yönüne binip, son durakta ineceksiniz. Üst geçitten karşıya geçerek, yaklaşık 15 dakika yürüdükten sonra Doğal Yaşam Parkına giriş yapabilirsiniz.

Antalya Dogal Yasam Parki Kaplan (Small)

ANTALYA DOĞAL YAŞAM PARKI’NA OTOBÜS İLE GİDİLİR Mİ?

Otobüse bindiğiniz noktadan, BLV-14 durağından inerek ya da BLV-11 durağından indikten sonra, üst geçitten karşıya geçerek, 15 dakika yürüdükten sonra parka giriş yapabilirsiniz. Bu duraklardan geçen otobüsler DS20, SD20A, DC15, DC15A,509, MC58, MC69 şeklinde yer alıyor.

Antalya Dogal Yasam Parki Ayi (Small)

ANTALYA DOĞAL YAŞAM PARKI’NA ARABA İLE GİDİLİR Mİ?

Antalya- Burdur yolu olan Akdeniz Bulvarı üzerinden yönlendirme tabelaları bulunuyor. Cezaevi kavşağından yan yola girerek (3262 sokak) parka kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Antalya Dogal Yasam Parki (Small)

Meteoroloji açıkladı! Antalya 25 Haziran 2024 hava durumu raporu... Antalya’da yarın hava nasıl olacak? Meteoroloji açıkladı! Antalya 25 Haziran 2024 hava durumu raporu... Antalya’da yarın hava nasıl olacak?

ANTALYA DOĞAL YAŞAM PARKI HANGİ GÜNLER VE SAAT KAÇTA AÇIK?

 Sadece pazartesi günleri kapalı olan Doğal Yaşam Parkı, haftanın diğer günleri misafirlerini ağırlıyor. Saat aralığı ise sabah 08.00 ile akşam 19.00 arasındadır.

Antalya Dogal Yasam Parki Zebra (Small)

Muhabir: STAJYER MUHABİR RÜMEYSA AKKURT