Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ilk seçiminde vaatleri arasında bulunan Halk Et, kısa sürede kuruldu. 11 Aralık 2019’da kurulan Halk Et, dar gelirli ailelerin et alabilmesi için piyasaya göre daha ucuza et satıyor.

Hem besiciyi desteklemek hem de uygun fiyata et almasını sağlamak için kurulan Halk Et Antalyalı besicinin hayvanını ilk elden alarak işliyor. ANET tesislerinde kesimi yapılan hayvanlar,  yine ANET et satış mağazaları vasıtasıyla satılıyor.

Halk Et Magazalari Satista (Small)

4 AYRI MAĞAZASI VAR

Antalya Kepez Zafer Mahallesi’nde, Manavgat Bahçelievler Mahallesi Çetin Emeç Caddesi’nde, Alanya Şekerhane Mahallesi Eczacılar Sokak’ta ve Yeni Mahalle Yaşar Uçar Caddesi’nde birer adet mağazası bulunuyor. Halk Et mağazaları Pazar günleri hariç her gün sabah 9.00 ile 19.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

HALK ET TIR’I GEZİYOR

Bu arada Halk Et Tırı seyyar olarak hizmet veriyor. Tır Halk Et’in mağazasının bulunmadığı ilçeleri gezerek burada seyyar olarak et satışı yapıyor.

Pazartesi: Kemer Pazartesi Pazarı karşısı Uygulama Oteli yanı

Salı: Elmalı Belediye Meydanı

Çarşamba: Korkuteli Merkez Çayırlı Cami önü.

Antalya’da mezarlık alarmı… Ölü yakınları mezarlığa koştu Antalya’da mezarlık alarmı… Ölü yakınları mezarlığa koştu

Perşembe: Demre Pazar yeri meydan.

Cuma: Kumluca Ahmet Yasevi Parkı içi.

Cumartesi: Finike Yeni Mahalle Pazar yeri Kapalı Spor Salonu yanı

Pazar: Kaş Pazar yeri.

Halk Et Tiri

HAZİRAN’DA 17 TON ET SATTI

ANET Halk Et’in sabit ve seyyar mağazalarında geçtiğimiz haziran ayında 6 bin 407 kişiye 17 ton 733 kilogram et satıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, “Vatandaşımızın ekonomisine destek olmaya devam ediyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla sağlıklı ve kaliteli et Halk Et’i, Antalya’da vatandaşlarımızla buluşturmaya devam ediyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Muhabir: NİHAT TOKLU