Türkiye’de 4-10 Mayıs tarihleri arasında İş Sağlığı ve Güvenliği haftası kabul edilmesi nedeniyle Antalya İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği Başkanı Ümit Ant, iş kazalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Whatsapp Image 2024 05 06 At 17.56.50 (1) (Small)

Bütün çalışanların haftasını kutlayan Başkan Ümit Ant, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyarak çalışıldığı takdir de iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önüne geçilebileceğini ifade etti.

Whatsapp Image 2024 05 06 At 17.56.50 (Small)

Acılı annenin acısı 31 yıldır hala dinlemedi Acılı annenin acısı 31 yıldır hala dinlemedi

ÖNCELİKLİ AMAÇ; İNSANA YAKIŞIR ÇALIŞMA ŞARTLARI OLUŞTURMAK

Antalya İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği Başkanı Ümit Ant, yaptığı açıklamada, “İş sağlığı ve güvenliğinde öncelikli amaç, insana yakışır bir şekilde çalışma ve yaşama şartlarını oluşturmak, iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önüne geçmektir. Antalya ili ve ilçelerinde yüzlerce İSG profesyoneli arkadaşımız bu amaç çerçevesinde işverenlere danışmanlık yapmaktadırlar. İşverenlerin alacağı tedbirler neticesinde ve çalışanların iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyarak çalışmaları sonucunda pek çok iş kazası ve meslek hastalığının önüne geçilebilecektir” dedi.

Is Kazasi (Small)

ÇALIŞANLARA EĞİTİMLER VERİLMELİ

Çalışanların eğitimler ile bilinçlendirilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Ant, “İşyerlerinde yapılacak olan eğitimler, risk analizleri, Yangın ve Acil durum tatbikatları ile çalışanların bilinçlenmesini sağlayacak ve İSG kültürünü artırılmış olacaktır. Çalışan, İşveren ve Hükümetimiz herkes bu kapsamda görevlerini layığı ile yerine getirir ise işyerlerinde muhtemel bir ölümlü veya yaralanmalı iş kazaları yaşanmamış olacaktır. Bu kapsamda alınacak tüm tedbirler ile birlikte, Tüm çalışanlara Sağlıklı ve Güvenli bir çalışma hayatı diliyorum” sözlerine yer verdi.

Kaynak: BÜLTEN