Antalya’da Atatürk Parkı’nın kaçak karavan parkına dönüşmesine tepkili olan vatandaşlar seslerini duyurmaya çalışıyor. Vatandaşlar her akşam saat 19:00 – 20:00 arası Atatürk Parkı’nda bir araya gelerek, kaçak karavan parkını destekleyenlere ve ellerindeki tek parkın gözlerinin önünde yok olmasına tepki gösteriyor. Yetkililere seslerini duyurmaya çalışan vatandaşlar, ‘Karavan kampı iptal edilsin’ dedi.

“İMAR YOK, İNŞAAT VAR”

Beldibi sakinleri, ilk gün yaptıkları basın açıklamasında “Beldibi Atatürk Parkı Beldibi halkının denizin kıyısında ve iç bölgelerde bulunan tek parkı, eskiden orman alanı olan park 1995 yılında Turizm bakanlığına devredilmiş ve halka deniz kenarında hiç alan bırakılmadı. Turizm Bakanlığı “bir proje yaptım” diyerek halkı ait olan son parkta, Karavan Kampı inşaatına başlamıştır. Ancak, Beldibi’nin bu bölgesinde imar yoktur. İmar olmayan yerde yapı ve inşaat yapılamaz! Bakanlık imar olmayan yerde bu yapı ve inşaatı neden yapmaktadır? Kanunlar, Turizm Bakanlığını da bağlayan kanunlar değil midir?” ifadelerine yer verdi.

Kemer Karavan Park (4) (Small)

“BU YAPILAR KAÇAKTIR”

Beldibi’nde oturan vatandaşlar deniz kenarında olan tek parkları için yetkililere sesini duyurmaya çalışırken açıklamanın devamında “Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti ise Kemer Belediyesi Sınırlarında bulunun Beldibi’nde imar yoksa, buradaki kaçak karavan kampına neden göz yumulmaktadır? İmar olmayan PARKTAKİ inşaatın yapılması kanunlara aykırıdır ve dolayısı ile bu karavan kampı da kaçaktır! Kaçak yapılar derhal durdurulmalı ve inşaat ortadan kaldırılmalı ve de park halkın olarak kalmalıdır. Bizler bütün yetkilileri kaçak karavan parkının inşaatını durdurmak için göreve davet ediyoruz! Yetkililer kaçak yapılara karşı görev yapmaları için vardır ve onların görevini yapmalarını bekliyoruz” sözlerine yer verdi.

Antalya'da belediye başkanı isyan etti… Bizim ismimizi kullanıyorlar Antalya'da belediye başkanı isyan etti… Bizim ismimizi kullanıyorlar

“ÇOCUK İSTİSMARINDAN KORKUYORUZ”

Yaptıkları açıklamada çocukların haklarını da savunan Beldibi halkı bu yapıların çocuk istismarı ve çocuk kaçırma olaylarına davetiye çıkardığına değinirken, “Parkın içinde ve kaçak olarak yapılan karavan kampına sıfır olacak şekilde çocukların oyun alanı vardır. Karavan kampı inşaatı başladığından bu yana buradaki aileler büyük huzursuzluk içindedir. Çünkü son dönemde ülkemizde çocuk istismarları ve çocuk kaçırmaları ortaya dökülmüş ve mağdurlar ortaya çıkmıştır. Parkın hemen yanında karavanların olması, bu riskleri akla getirmiş ve aileleri büyük bir huzursuzluk kaplamıştır. Özellikle çocuklu aileler bu durumun derhal ortadan kaldırılması isteğindedir. Bütün yetkiler bu sesi duymalıdır” bu şekilde yetkililere seslendi.

Kemer Karavan Park (1) (Small)

“DOĞAL DEĞERLERİMİZE DOKUNMAYIN”

Parkta yer alan doğal alanlarında önemine değinen vatandaşlar, “Bu parkta Orman olduğu dönemden kalma çam ağaçları ve diğer doğal değerler bulunmaktadır. Beldibi’nden kalan son doğal alan korunmalıdır” şeklinde konuştu.

Kemer Karavan Park (2) (Small)

“HALKIN PARKI HALKTA KALMALI”

Beldibi sakinleri isteklerini tek tek sıralarken ise “Parkımız halkın parkı olarak kalmalıdır! Parkın çevresindeki çitler kaldırılmalı ve halkın parkı daha rahat kullanması sağlanmalıdır! Bizler Karavan kamplarına karşı değiliz. Karavan kampı için daha uygun başka bir alan bulunmalı ve onların da bütün altyapı ihtiyaçları karşılanmalıdır. Beldibi’nde de halkın karavancılarla karşı karşıya getirilmesinden vazgeçilmelidir! Beldibi’nde kaçak karavan kampı derhal durdurulmalı ve kamp iptal edilmelidir Bizler parkımızı daha önce 2 kez mücadele vererek koruduk, 3. kez yine mücadele edeceğiz ve yine koruyacağız” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ