31 Mart 2024 günü yapılan yerel seçimlerde Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz, 8 Nisan günü yapılan ilk meclise katılarak daha önce defalarca vekaleten yürüttüğü meclis başkanlığını ilk kez asaleten yapmıştı. 12 Nisan günü meydana gelen teleferik kazası sonrası 14 Nisan’da bilgi vermek üzere Adliye Sarayı’na davet edilen Başkan Kocagöz, tutuklanarak cezaevine konulmuştu. 11 Haziran 2024 günü 57 gün tutuklu kaldıktan sonra çıktığı mahkemede serbest kalan Başkan Kocagöz, 85 gün aradan sonra 3 Temmuz 2024 günü yeniden Kepez Belediyesi Meclisi’ni yönetecek.

Cankaya Kapali Pazari (Small)

KAÇAK PAZAR İLE BAŞLAYACAK

Antalya Semt Pazarcılar Odası tarafından yapılan Çankaya Kapalı Pazar yeri inşaatı Konya Bölge İdare Mahkemesi 3. İdari Dava Dairesinin 2024/27 Y.D. İtiraz nolu kararı ile yürütmenin durdurulmasına kesin olarak karar verilmesine rağmen devam etmişti. Başkan Kocagöz’ün seçilmesinin ardından inşaat dururken, tutuklanmasının ardından yeniden başlamıştı. Aylarca mühre rağmen devam eden inşaat için geçtiğimiz ay yapılan mecliste görüşme yapılmış ve Plan ve Bütçe Komisyonu ile Mülkiyet Değerlendirme Komisyonu’na gönderilmişti. Aynı mecliste Antalya Semt Pazarcılar Odası tarafından yapılması için protokol yapılan 9 Pazar yerinin protokolünün iptali de komisyona sevk edilmişti.

Antalya’da haftaya sıcak havayla başlayacak… Meteoroloji uyarı verdi! Antalya’da haftaya sıcak havayla başlayacak… Meteoroloji uyarı verdi!

Kapali Pazar Yeri (Small)

KOMİSYON KARARI İLE İPTAL EDİLECEK

Komisyon raporunda sabit mahkeme kararı olduğu için protokollerin iptali yönünde karar verdiği öğrenildi. Buna göre 9 Pazar yeri ve yapımı kaçak olarak devam eden Çankaya Kapalı Pazar Yeri’nin Antalya Semt pazarcılar Odası ile ilişkisi kesilecek. 

BORÇLANMA YAPILACAK

Maddi durumunun son derece kötü olduğu belirtilen Kepez Belediyesi’nde en önemli madde borçlanma yetkisi olacak. Kepez Belediyesi’nin özel ve kamu bankalarından yapacağı borçlanmalara (teminat mektubu ve kredi) karşılık olarak temlik verme hususunda Başkan Kocagöz’e yetki verilmesi görüşülecek.

BAZI YERLERE ZAM YAPILACAK

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün 2024 yılı gelir tarifesinde bulunan Hasta Yakınları Konukevi ücretleri, Sosyal Yardım Merkezi Çok Amaçlı Salon kullanım ücreti ve Bilim Kampı ücreti güncellenecek.

Kepez Belediye Meclisi

KREŞLER İÇİN YENİ YÖNETMELİK

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren; Teomanpaşa, Özgürlük, Ahatlı, Sakarya, Varsak, Erenköy Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evleri Şubeleri ile açılması planlanan diğer Kreş ve Gündüz Bakım Evleri Şubeleri için de geçerli olmak üzere faaliyetlerinin sürdürülebilmesi için Kreş ve Gündüz Bakım Evleri Yönetmeliğinin revize edilmesi konusunun görüşülmesi.

İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ

Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İş Sağlığı ve Güvenliği Biriminin faaliyetlerini sürdürebilmesi için hazırlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği konusu karara bağlanacak.

ARSA TAHSİSİ

Fevzi Çakmak, Ahatlı, Kütükçü ve Fatih Mahallelerinde 7 kişiye arsa tahsisi yapılmasına ilişkin hazırlanan Plan ve Bütçe Komisyonu ile Mülkiyet Değerlendirme Komisyonu raporu görüşülecek.

BİLİRKİŞİ SEÇİLECEK

Kütükçü Mahallesinde kadastro ekipleri ile birlikte görev yapmak üzere 6 adet bilirkişi seçilmesine ilişkin hazırlanan Mülkiyeti Değerlendirme Komisyonu raporunun görüşülecek.

Kepezde Yeni Donemin Ilk Meclisi Toplandi 5-1

ESKİ MECLİS KARARI İPTAL EDİLECEK

Belediye sınırları içerisinde muhtelif mahallelerde bulunan parsel veya binaların 17 Mayıs 2024 tarih ve 32549 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2024/7 sayılı Tasarruf Tedbirleri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesinin "Taşınmaz Alınması, Kiralanması ve Kullanılamsı" başlıklı bölümünde belirtildiği üzere 3 yıl süresince taşınmaz işlemleri durdurulduğundan, belediye hizmeti ve sosyal projelerde kullanılmak üzere yeni arsa ve bina alımı yapılamayacağından ortak proje kapsamında verilen yerlerle ilgili daha önceden alınan Meclis kararlarının iptal edilmesine ilişkin hazırlanan Plan ve Bütçe Komisyonu ile Mülkiyet Değerlendirme Komisyonu raporu değerlendirilecek.

PLANDA REVİZYON

Kepez Belediye Meclisinin 01.02.2024 tarih ve 31 sayılı kararı ile kabul edilerek 11 Mart 2024 tarih ve 225 sayılı Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla onaylanan Antalya İli, Kepez İlçesi bütününde plan notu eklenmesine yönelik 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliğine ait plan notlarının revize edilmesi konusu konuşulacak.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / SERCAN AYTIŞ