Korkuteli’de her yaştan çocuk grubunun katılacağı Bilin Şenliği düzenleniyor. Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan 3. Eğitim Şenliği'nde çeşitli etkinlikler yapılacak. 28 Mayıs'ta başlayan şenlik 7 Haziran'da sona erecek.

KORKUTELİ’DE ÇOCUKLAR BİLİM ŞENLİĞİNDE EĞLENİYOR

Anaokulundan liseye kadar ilçedeki çocukların bir yıl boyunca yaptıkları etkinliklerin sergileneceği şenlikte bilimsel, sanatsal, kültürel ve atölye çalışmaları ile öğretmenlerin canlı performansları yer alacak. 28 Mayıs Salı günü Recep Gürbüz Kapalı Spor Salonu'nda Çanakkale Müze Sergisi'nin açılışı ile başlayan etkinlik takvimi Kitap Fuarı, Öğretmenlerle Türk Halk Müziği Gecesi, Halk Oyunları ve Türkü Gecesi, Sinan Yağmur'la Aşık Veysel'e Vefa Gecesi, Eğitim Şenliği ve Şiir Dinletisi programlarıyla devam edecek.

Muğla’nın o pazarı inceleme altında Muğla’nın o pazarı inceleme altında

ariftak

TÜM ÖĞRENCİLER YIL BOYU FAALİYET GÖSTERECEK

İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, "Bu yıl 3'üncüsünü düzenleyecek olduğumuz Korkuteli Eğitim Şenliği geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da dolu dolu geçecek. İlçedeki tüm öğrencilerimizin yıl boyunca ürettiği bilimsel, sanatsal, kültürel ve atölye çalışmaları ile öğretmenlerimizin canlı performanslarının sergileneceği bir şenlik olacak. Küçük bir ilçede yapılan bu etkinliğin inşallah tüm Türkiye'ye yayılmasını ümit ediyoruz. 28 Mayıs'ta Çanakkale Müze Sergisi açılışı ile startını verdiğimiz etkinlik 7 Haziranda sona erecek" dedi. 

Kaynak: (DHA)