Korkuteli’ndeki semt pazarının en pahalı narenciye ürünü limon oldu. Limonu tüketiciler, kilo ile değil tane ile almaya başladı. Tüketiciler limon fiyatlarının bu kadar kısa süre içerisinde fiyatının katlanarak artmasına bir anlam veremediklerini belirterek, “Limon fiyatı karışışınızda şaşkınız. Bu kadar da olmaz dedik ama olmuş. Limon olmazsa olmazlarımız arasında,  mecburen az da almak zorunda kaldığımız için çok üzgünüz” şeklinde konuştu.

Kepez, Türkiye'yi Antalyalıların ayağına seriyor Kepez, Türkiye'yi Antalyalıların ayağına seriyor

Limon Fiyati Sasirtti (Small)

DİĞER İLÇELERDE 90-100 LİRADAN SATILIYOR

Antalya’nın Korkuteli dışındaki ilçelerinde ise limonun kilo fiyatı 90 ila 100 lira arasında satılıyor. Marketlerde limon bulunmadığı gibi bulunan büyük alış-veriş merkezlerinde kilosu 120-130 liradan alıcı bekliyor. Market görevlileri pahalı olması nedeniyle market reyonuna ancak bir sandık koyabildiklerini söylediler.

Kısın 10 Tl Satis (Small)

MASAYA GELEN LİMON DİLİMİ İNCELDİ

Öte yandan yazlıkçılarında gelip yerleştiği Korkuteli’ndeki restoranlardaki salata başta olmak üzere etli pide, lahmacun, piyaz ve çorbaların yanında masaya gelen tabaktaki limon dilimi de inceldi. Lokanta esnafı, masaya tabak yanında getirdikleri limonun dilimini daha da inceltmek zorunda kaldıklarını ifade ederek,  bu durumun limonun fiyatından kaynaklandığını belirtti.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / AYFER ŞİMŞEK